USA – Velký okruh s Yellowstonem – rozšířený program

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Název ubytování Motel 6, Super8, Travelodge
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 65 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dvacetidenní okruh po největších turistických zajímavostech USA ve stylu Amerika jednou a provždy. Letecky do San Francisca a odtud minibusy pro 15 osob (obsazených 9 osobami + řidič) přes národní parky Yellowstonský, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, přes Monument Valley, Death Valley, pohoří Grand Teton a dále s návštěvou nejznámějších měst - Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další….Zájezd je vhodný i pro osoby dříve narozené. Zájezdy do USA pořádáme pravidelně v tomto období od roku 1999.

Popis ubytování

POPIS UBYTOVÁNÍ:18 x ubytování v hotelech Motel 6 nebo Travelodge s WC a koupelnou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní. Čtyřlůžkové pokoje, které mají dvě manželské postele. Pokoj obsazujeme 1 až 4 osobami - dle Vaší objednávky.CENA ZAHRNUJE:- letenka Praha - San Francisco tam a Los Angeles - Praha (tam i zpět přes Amsterodam )
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo (do 23kg)
- 18x ubytování v hotelech Motel 6 s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní
- nájem 15-ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami na kompletní dobu pobytu - bez omezení najetých mil včetně benzínu
- služby průvodce po celou dobu zájezdu - který zároveň řídí nebo naviguje 1. Vůz
- zákonné pojištění CK proti úpadku
- First minute = 1.200,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 31.1.2018, doplatek měsíc před odletem)
- First minute = 800,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 28.2.2018, doplatek měsíc před odletem)
- Sleva pro řidiče celkově 30.000,- Kč na auto, které si rozdělí 2 řidiči podle skutečně najetých mil. (Požadujeme nejméně 10 letou praxi v řízení).
Poznámka: V roce 2017 jsme utratili za všechny vstupy - včetně helikoptéry nad Grand Canyonem, 2 h projížďky jeepem v Monument Valley a včetně všech ostatních nákladů a veškerého jídla od 650,- do 850,- USD/os., parkovné a všechna mýta činila cca 15,- USD/os.
Podrobnosti k zájezdu naleznete zde : poznavaci-zajezdy-usa.comCENA NEZAHRNUJE:- stravu, vstupy + parkovné (v roce 2017 jsme utratili za všechny vstupy - včetně helikoptéry nad Grand Canyonem, 2,5 h projížďky jeepem v Monument Valley a včetně všech ostatních nákladů a veškerého jídla od 650,- do 850,- USD/os., parkovné a všechna mýta činila cca 15,- USD/os.)
- komplexní pojištění 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč/os.).
- formulář ESTA (bezvízové povolení vstupu do USA) - pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu, Somálska, Lybie nebo Jemenu, nemůže k cestě do USA využít ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (turistcké B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občan\ jedné z výše uvedených zemí.SLEVY A PŘÍPLATKY:- First minute = 1.200,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 31.1.2018, doplatek měsíc před odletem)
- First minute = 800,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 28.2.2018, doplatek měsíc před odletem)
- komplexní pojištění = 1.960,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 9.500,- Kč (příplatek k 2-lůžk.pokoji)
- formulář ESTA (bezvízové povolení ke vstupu do USA) = 500,- Kč/os.
- Sleva pro řidiče celkově 30.000,- Kč na auto, které si rozdělí 2 řidiči podle skutečně najetých mil. (Požadujeme nejméně 10 letou praxi v řízení).Orientační ceny vstupů a kapesného :Vstupy na osobu : Monument Valley vjezd na osobu 10 USD, Parky kromě indiánských dohromady všechny - 65 USD, Tramvaj (Cable Car) San Francisco 6 USD, Terénní vozy Monument Valley 30 USD, Antilopí kaňon 33 USD, Stratosféra Las Vegas 20 USD, Universal Studia Los Angeles 105 USD, Helikoptéra Grand Canyon (možno platit kartou) 185 USD, parkovné : 16 USD, k tomu společné večeře Steak Kanab 22 USD, Čínský bufet Page 17 USD, Bufet Las Vegas (možno platit kartou) 21 USD, + denně nákupy cca 15-20 USD/os = celkem jídlo za celý zájezd cca 350 USD (možno platit kartou)
Veškeré popsané výdaje za vstupy, společné večeře a běžná útrata za jídlo = 800 USD/os.

Program zájezdu

1. den: PŘELET Z PRAHY DO SAN FRANCISCA

V ranních hodinách odlet z Prahy do SFO, zde nájem vozů, nákup potravin, prohlídka Golden Gate Bridge a přejezd na ubytování do Livermore.

2. den: SAN FRANCISCO - CABLE CAR, CHINA TOWN

Celodenní prohlídka San Francisca - určitě nejkrásnějšího města USA, s jízdou Cable car, dále prohlídka China Town, atd. Přejezd směrem k Yosemite. Nocleh.

3. den: N. P. YOSEMITE - EL CAPITAN, HALF DOME, VODOPÁDY VERNAL A YOSEMITSKÝ

Návštěva překrásného YOSEMITSKÉHO národního parku El Capitan, za zhlédnutí určitě stojí též monumentální 1.450 m vysoký žulový útvar zvaný Half Dome a pod ním se nacházející vodopády Vernal. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve Fresně..

4. den: SEQUOIA PARK

Prohlídka Sequoia parku. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh v Bakersfieldu.

5. den: DEATH VALLEY - ZABRISKIE POINT, DEVIL´S GOLF COURSE

Průjezd NP Death Valley. Dno Death Valley dosahuje 86 metrů pod hladinu moře a je nejteplejším místem Ameriky. Okolí připomíná neskutečnou Měsíční krajinu. Zastávky na Zabriskie pointu, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska), Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Nocleh v Las Vegas.

6. den: HOOVER DAM, LAS VEGAS - STRIP

Zastávka u jedné z největších přehrad světa Hoover Dam zasazené v okouzlující krajině nebo přes den prohlídka Las Vegas, hlavní třídy Strip - na které se nacházejí ohromné hotelové komplexy. Ohromí Vás hotel Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas.

7. den: NP ZION - VIRGIN RIVER, ZION CANYON

NP Zion - tento národní park patří k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů. Hlavní dominantou tohoto překrásného národního parku je 24 kilometrů dlouhý kaňon Zion Canyon. Rudooranžově zbarvené pískovcové skály jsou místy až 800 m vysoké. Kaňonem protéká řeka Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se již můžeme kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Po dojezdu dovnitř do parku se dále budeme pohybovat bezplatnou autobusovou dopravou, kde můžeme libovolně vystupovat a nastupovat na kterékoliv z osmi zastávek. Řidiči podávají výklad k právě míjeným zajímavostem. Několik krátkých procházek s nádhernými výhledy. Nocleh Provo.

8. den: SALT LAKE CITY, IDAHO FALLS, WEST YELLOWSTONE

Salt Lake City - prohlídka zajímavého centra města Mormonů. Dlouhý přejezd přes Idaho Falls do West Yellowstone - městečka na západním okraji Yellowstonského národního parku. Pozdě odpoledne vjezd do Yellowstonského národním parku. Nocleh v Gardineru u Yellowstone NP.

9. den: N.P.YELLOWSTONE - NORRIS GEYSER BASIN, MAMMOTH HOT SPRINGS, LOWER a…

Celodenní návštěva YELLOWSTONSKÉHO národního parku kde potkáte neskutečné množství volně se pohybující zvěře (stáda bizonů, laně s jeleny atd), Norris Geyser Basin, Mammoth Hot Springs, několik zastávek a procházka s fantastickými výhledy na Lower Falls a Upper Falls ve velkém kaňonu řeky Yellowstone, prohlídka nejznámějšího gejzíru Old Faithful, přejezd zpět na hotel.

10. den: N.P. GRAND TETON, JACKSON

Úchvatné výhledy na pohoří Grand Teton (4.196 m), přejezd kolem Jackson Lake, National Elk Refuge Visitor Centre atd. Dále Jackson - prohlídka tohoto zajímavého městečka postaveného a zachovalého ve stylu divokého západu. Přejezd do Evanstonu na ubytování.

11. den: N.P. ISLAND IN THE SKY, DEAD HORSE POINT, UPHEAVAL DOME

Přejezd do národního parku ISLAND IN THE SKY - součást národního parku CANYONLANDS, zastávka v ISLAND IN THE SKY Visitor Centre, přejezd k UPHEAVAL DOME, po cestě zpět zastávky na vyhlídkových bodech s výhledem na THE NEEDLES. Nocleh v GREEN RIVER.

12. den: N.P. ARCHES - BALANCED ROCK, DOUBLE ARCH, DELICATE ARCH

Prohlídka NP Arches - překrásného národního parku plného oranžových skal a skalních oblouků. Procházky tímto velkolepým dílem matky přírody s nejznámějšími skalními útvary Balanced Rock, Double Arch a Delicate Arch. Nocleh opět v Green River.

13. den: MONUMENT VALLEY - možnost projížďky jeepem, LAKE POWELL

Návštěva Monument Valley - s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům Nocleh v Page u Lake Powell.

14. den: N.P. BRYCE CANYON - NAVAJO LOOP TRAIL / QUEEN GARDEN

Prohlídka Bryce Canyonu - nejromantičtějšího a nejfotogeničtějšího národního parku, s tisíci štíhlými vysokými načervenalými skalními věžemi a amfiteátry zvanými hoodoo, které tvoří neustále se měnící labyrinty. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh opět v Page.

15. den: ANTELOPE CANYON, HORSESHOE BEND, ŘEKA COLORADO, LAKE POWELL

Antelope Canyon - nádherný kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a čtyřicet metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Horseshoe Bend - nedaleko od Antelope Canyon vytváří řeka Colorado úžasný a fotogenický meandr, který připomíná koňskou podkovu. Lake Powell - čarokrásné jezero a jeho okolí, které bylo vyhlášeno národní rekreační krajinou. Odpoledne možnost jízdy lodí po jezeře nebo odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh opět v Page.

16. den: GRAND CANYON - let helikoptérou, DESERT VIEW, MORAN A GRANDVIEW POINT

Návštěva Grand Canyon, s možností absolvovat okružní let letadlem nebo helikoptérou nad tímto jedinečným přírodním úkazem. Zastávky na nejkrásnějších vyhlídkách Desert View, Moran a Grandview Point. Večerní přejezd do Las Vegas. Nocleh v Las Vegas poblíž Stripu.

17. den: JOSHUA TREE - JOZUŮV STROM, JUKY, SAN JACINTA

Přejezd přes národní park Joshua Tree, pojmenovaný podle juky krátkolisté, zvané též Jozuův strom. Několik zastávek a krátkých procházek u vyhlídek na nádhernou krajinu ozdobenou tisíci palem (resp. juk), na zasněžený vrchol San Jacinta a při pěkném počasí je dokonce vidět až do Mexika. Nocleh v Los Angeles.

18. den: LOS ANGELES - UNIVERSAL STUDIOS, HOLLYWOOD BOULLEVARD, RODEO DRIVE,…

Los Angeles - Universal Studios - návštěva největšího filmového zábavního parku světa, který Vás poučí o tricích, které se při natáčení filmů používají. Prohlídka nejznámějších míst jako např.: Hollywood Boullevard, Rodeo Drive, čtvrť Beverly Hills. Nocleh v Los Angeles.

19. den: ODLET DO ČR

Přejezd na letiště a let zpět do PRAHY.

20. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet ve večerních hodinách do PRAHY.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.