USA – Velký okruh s Yellowstonem – rozšířený program

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Název ubytování Motel 6, Super8, Travelodge
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 65 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Dvacetidenní okruh po největších turistických zajímavostech USA ve stylu Amerika jednou a provždy. Letecky do San Francisca a odtud minibusy pro 15 osob (obsazených 9 osobami + řidič) přes národní parky Yellowstonský, Yosemitský, Canyonland, Sequoia, Arches, Grand Canyon, Bryce Canyon, přes Monument Valley, Death Valley, pohoří Grand Teton a dále s návštěvou nejznámějších měst - Los Angeles, Las Vegas, San Francisco, Salt Lake City a další….Zájezd je vhodný i pro osoby dříve narozené. Pořádáme jej pravidelně v tomto období od roku 1999. Oproti běžnému okruhu má zájezd navíc prohlídku národních parků Zion a Joshua Tree a přitom díky odletu zpět z Los Angeles se najede o 600 km méně.

Popis ubytování

POPIS UBYTOVÁNÍ:18 x ubytování v hotelech Motel 6 nebo Travelodge s WC a koupelnou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní. Čtyřlůžkové pokoje, které mají dvě manželské postele. Pokoj obsazujeme 1 až 4 osobami - dle Vaší objednávky.CENA ZAHRNUJE:- letenka Praha - San Francisco tam a Los Angeles - Praha (tam i zpět přes Amsterodam )
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- 18x ubytování v hotelech Motel 6 s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní
- nájem 15-ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami na kompletní dobu pobytu - bez omezení najetých mil včetně benzínu
- služby průvodce po celou dobu zájezdu - který zároveň řídí nebo naviguje 1. Vůz
- zákonné pojištění CK proti úpadku
- First minute = 1.200,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 31.1.2017, doplatek měsíc před odletem)
- First minute = 800,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 28.2.2017, doplatek měsíc před odletem)
- Sleva pro řidiče celkově 30.000,- Kč na auto, které si rozdělí 2 řidiči podle skutečně najetých mil. (Požadujeme nejméně 10 letou praxi v řízení).
Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 5.000,- Kč/os.
Poznámka: V roce 2016 jsme utratili za všechny vstupy - včetně helikoptéry nad Grand Canyonem, 2 h projížďky jeepem v Monument Valley a včetně všech ostatních nákladů a veškerého jídla od 600,- do 850,- USD/os., parkovné a všechna mýta činila cca 15,- USD/os.
Podrobnosti k zájezdu naleznete zde : poznavaci-zajezdy-usa.comCENA NEZAHRNUJE:- stravu, vstupy + parkovné (v roce 2015 jsme utratili za všechny vstupy - včetně helikoptéry nad Grand Canyonem, 2,5 h projížďky jeepem v Monument Valley a včetně všech ostatních nákladů a veškerého jídla od 600,- do 850,- USD/os., parkovné a všechna mýta činila cca 15,- USD/os.)
- komplexní pojištění 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.).
- vízum do USA - ESTA = 500,- Kč/os.SLEVY A PŘÍPLATKY:- First minute = 1.200,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 31.1.2017, doplatek měsíc před odletem)
- First minute = 800,- Kč/os. (při platbě zálohy 50% do 28.2.2017, doplatek měsíc před odletem)
- komplexní pojištění = 1.960,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 9.500,- Kč (příplatek k 2-lůžk.pokoji)
- formulář ESTA (tranzitní vízum do USA) = 500,- Kč/os.
- Sleva pro řidiče celkově 30.000,- Kč na auto, které si rozdělí 2 řidiči podle skutečně najetých mil. (Požadujeme nejméně 10 letou praxi v řízení).Orientační ceny vstupů a kapesného :Vstupy na osobu : Monument Valley vjezd na osobu 6,25 USD, Parky kromě indiánských dohromady všechny - 65 USD, Tramvaj (Cable Car) San Francisco 6 USD, Železniční muzeum Sacramento 10 USD, Terénní vozy Monument Valley 30 USD, Antilopí kaňon 26 USD, Stratosféra Las Vegas 18 USD, Universal Studia Los Angeles 92 USD, Helikoptéra Grand Canyon (možno platit kartou) 165 USD, parkovné : 16 USD, k tomu společné večeře Steak Kanab 22 USD, Čínský bufet Page 15 USD, Bufet Las Vegas (možno platit kartou) 18 USD, + denně nákupy cca 15 USD/os = celkem jídlo za celý zájezd cca 270 USD (možno platit kartou)
Veškeré popsané výdaje za vstupy, společné večeře a běžná útrata za jídlo = 780 USD/os.

Program zájezdu

1. den: PŘELET Z PRAHY DO SAN FRANCISCA

V ranních hodinách odlet z Prahy do SFO, zde nájem vozů, nákup potravin, prohlídka Golden Gate Bridge a přejezd na ubytování do Livermore.

2. den: SAN FRANCISCO - CABLE CAR, CHINA TOWN

Celodenní prohlídka San Francisca - určitě nejkrásnějšího města USA, s jízdou Cable car, dále prohlídka China Town, atd. Přejezd směrem k Yosemite. Nocleh.

3. den: N. P. YOSEMITE - EL CAPITAN, HALF DOME, VODOPÁDY VERNAL A YOSEMITSKÝ

Návštěva překrásného YOSEMITSKÉHO národního parku El Capitan, za zhlédnutí určitě stojí též monumentální 1.450 m vysoký žulový útvar zvaný Half Dome a pod ním se nacházející vodopády Vernal. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve Fresně..

4. den: SEQUOIA PARK

Prohlídka Sequoia parku. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh v Bakersfieldu.

5. den: DEATH VALLEY - ZABRISKIE POINT, DEVIL´S GOLF COURSE

Průjezd NP Death Valley. Dno Death Valley dosahuje 86 metrů pod hladinu moře a je nejteplejším místem Ameriky. Okolí připomíná neskutečnou Měsíční krajinu. Zastávky na Zabriskie pointu, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska), Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Nocleh v Las Vegas.

6. den: HOOVER DAM, LAS VEGAS - STRIP

Zastávka u jedné z největších přehrad světa Hoover Dam zasazené v okouzlující krajině nebo přes den prohlídka Las Vegas, hlavní třídy Strip - na které se nacházejí ohromné hotelové komplexy. Ohromí Vás hotel Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas.

7. den: NP ZION - VIRGIN RIVER, ZION CANYON

NP Zion - tento národní park patří k vyhledávaným turistickým cílům jak pro pozoruhodné geologické útvary, tak pro neobvykle pestrou paletu rostlin a živočichů. Hlavní dominantou tohoto překrásného národního parku je 24 kilometrů dlouhý kaňon Zion Canyon. Rudooranžově zbarvené pískovcové skály jsou místy až 800 m vysoké. Kaňonem protéká řeka Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se již můžeme kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Po dojezdu dovnitř do parku se dále budeme pohybovat bezplatnou autobusovou dopravou, kde můžeme libovolně vystupovat a nastupovat na kterékoliv z osmi zastávek. Řidiči podávají výklad k právě míjeným zajímavostem. Několik krátkých procházek s nádhernými výhledy. Nocleh Provo.

8. den: SALT LAKE CITY, IDAHO FALLS, WEST YELLOWSTONE

Salt Lake City - prohlídka zajímavého centra města Mormonů. Dlouhý přejezd přes Idaho Falls do West Yellowstone - městečka na západním okraji Yellowstonského národního parku. Pozdě odpoledne vjezd do Yellowstonského národním parku. Nocleh v Gardineru u Yellowstone NP.

9. den: N.P.YELLOWSTONE - NORRIS GEYSER BASIN, MAMMOTH HOT SPRINGS, LOWER a…

Celodenní návštěva YELLOWSTONSKÉHO národního parku kde potkáte neskutečné množství volně se pohybující zvěře (stáda bizonů, laně s jeleny atd), Norris Geyser Basin, Mammoth Hot Springs, několik zastávek a procházka s fantastickými výhledy na Lower Falls a Upper Falls ve velkém kaňonu řeky Yellowstone, prohlídka nejznámějšího gejzíru Old Faithful, přejezd zpět na hotel.

10. den: N.P. GRAND TETON, JACKSON

Úchvatné výhledy na pohoří Grand Teton (4.196 m), přejezd kolem Jackson Lake, National Elk Refuge Visitor Centre atd. Dále Jackson - prohlídka tohoto zajímavého městečka postaveného a zachovalého ve stylu divokého západu. Přejezd do Evanstonu na ubytování.

11. den: N.P. ISLAND IN THE SKY, DEAD HORSE POINT, UPHEAVAL DOME

Přejezd do národního parku ISLAND IN THE SKY - součást národního parku CANYONLANDS, zastávka v ISLAND IN THE SKY Visitor Centre, přejezd k UPHEAVAL DOME, po cestě zpět zastávky na vyhlídkových bodech s výhledem na THE NEEDLES. Nocleh v GREEN RIVER.

12. den: N.P. ARCHES - BALANCED ROCK, DOUBLE ARCH, DELICATE ARCH

Prohlídka NP Arches - překrásného národního parku plného oranžových skal a skalních oblouků. Procházky tímto velkolepým dílem matky přírody s nejznámějšími skalními útvary Balanced Rock, Double Arch a Delicate Arch. Nocleh opět v Green River.

13. den: MONUMENT VALLEY - možnost projížďky jeepem, LAKE POWELL

Návštěva Monument Valley - s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům Nocleh v Page u Lake Powell.

14. den: N.P. BRYCE CANYON - NAVAJO LOOP TRAIL / QUEEN GARDEN

Prohlídka Bryce Canyonu - nejromantičtějšího a nejfotogeničtějšího národního parku, s tisíci štíhlými vysokými načervenalými skalními věžemi a amfiteátry zvanými hoodoo, které tvoří neustále se měnící labyrinty. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh opět v Page.

15. den: ANTELOPE CANYON, HORSESHOE BEND, ŘEKA COLORADO, LAKE POWELL

Antelope Canyon - nádherný kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a čtyřicet metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Horseshoe Bend - nedaleko od Antelope Canyon vytváří řeka Colorado úžasný a fotogenický meandr, který připomíná koňskou podkovu. Lake Powell - čarokrásné jezero a jeho okolí, které bylo vyhlášeno národní rekreační krajinou. Odpoledne možnost jízdy lodí po jezeře nebo odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh opět v Page.

16. den: GRAND CANYON - let helikoptérou, DESERT VIEW, MORAN A GRANDVIEW POINT

Návštěva Grand Canyon, s možností absolvovat okružní let letadlem nebo helikoptérou nad tímto jedinečným přírodním úkazem. Zastávky na nejkrásnějších vyhlídkách Desert View, Moran a Grandview Point. Večerní přejezd do Las Vegas. Nocleh v Las Vegas poblíž Stripu.

17. den: JOSHUA TREE - JOZUŮV STROM, JUKY, SAN JACINTA

Přejezd přes národní park Joshua Tree, pojmenovaný podle juky krátkolisté, zvané též Jozuův strom. Několik zastávek a krátkých procházek u vyhlídek na nádhernou krajinu ozdobenou tisíci palem (resp. juk), na zasněžený vrchol San Jacinta a při pěkném počasí je dokonce vidět až do Mexika. Nocleh v Los Angeles.

18. den: LOS ANGELES - UNIVERSAL STUDIOS, HOLLYWOOD BOULLEVARD, RODEO DRIVE,…

Los Angeles - Universal Studios - návštěva největšího filmového zábavního parku světa, který Vás poučí o tricích, které se při natáčení filmů používají. Prohlídka nejznámějších míst jako např.: Hollywood Boullevard, Rodeo Drive, čtvrť Beverly Hills. Nocleh v Los Angeles.

19. den: ODLET DO ČR

Přejezd na letiště a let zpět do PRAHY.

20. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet ve večerních hodinách do PRAHY.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.