USA - velký okruh s Yellowstonem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Typ ubytování Motel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 68 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Las Vegas - NP Yellowstone - NP Arches - Grand Canyon - Bryce Canyon - Antelope Canyon - Monument Valley - Death Valley - NP Sequoia - Yosemity - Los Angeles - San Francisco - Sacramento - Salt Lake city - Jackson...termín 10.05.-29.05.2017

Popis stravování

bez jídla

Popis ubytování

Ubytování18x ubytování v motelech - řetězec Motel 6 - www.motel6.com (2-3 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)

Program zájezdu

1.den

Odlet z Prahy do Los Angeles, zde nájem vozů, nákup potravin a krátký přejezd na ubytování. (V jarním termínu prohlídka nejznámějších míst jako např.: Hollywood Boullevard s chodníkem slávy, Rodeo Drive, čtvrť Beverly Hills.

2.den

Los Angeles - Universal Studios - návštěva největšího filmového zábavního parku světa, který Vás poučí o tricích, které se při natáčení filmů používají. Navečer přejezd do města Bakersfield, poblíž NP Sequoia. Nocleh.

3.den

Prohlídka Sequoia parku. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh ve Fresnu.

4.den

Návštěva překrásného Yosemitského národního parku, ve kterém se nachází i nejvyšší vodopád v Severní Americe. Druhou dominantou parku je nejvyšší žulový monolit na světě zvaný El Capitan, za zhlédnutí určitě stojí též monumentální 1.450 m vysoký žulový útvar zvaný Half Dome a pod ním se nacházející vodopády Vernal. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh v Tracy u San Francisca.

5.den

Celodenní prohlídka San Francisca - určitě nejkrásnějšího města USA, včetně Golden Gate Bridge, s jízdou Cable car, dále prohlídka China Town, atd. Nocleh opět v Tracy.

6.den

Přejezd přes Sacramento - prohlídka hezkého hlavního města Kalifornie včetně skanzenu a případně i nádherného železničního muzea, prohlídka Kapitolu. Přejezd do města Reno - krátká prohlídka napodobeniny Las Vegas. Nocleh ve městě Winnemucca. Přejezd přes Sacramento - prohlídka hezkého hlavního města Kalifornie včetně skanzenu a případně i nádherného železničního muzea, prohlídka Kapitolu. Přejezd do města Reno - krátká prohlídka napodobeniny Las Vegas. Nocleh ve městě Winnemucca.

7.den

Přejezd přes Wendower, zastávka u solného jezera Bonneville u rychlostní dráhy. Salt Lake City - prohlídka zajímavého centra města Mormonů. Nocleh ve městě Pocatello.

8.den

Přejezd přes Idaho Falls do West Yellowstone - městečka na západním okraji Yellowstonského národního parku. Odpolední prohlídka gejzírů v Yellowstonském národním parku, včetně nejznámějšího Old Faithful. Nocleh v Gardineru u Yellowstone NP.

9.den

Celodenní návštěva Yellowstonského národního parku, kde potkáte neskutečné množství volně se pohybující zvěře (stáda bizonů, laně s jeleny atd), Norris Geyser Basin, Mammoth Hot Springs, několik zastávek a procházka s fantastickými výhledy na Lower Falls a Upper Falls ve velkém kaňonu řeky Yellowstone, přejezd zpět na hotel.

10.den

Úchvatné výhledy na pohoří Grand Teton (4.196 m), přejezd kolem Jackson Lake, National Elk Refuge Visitor Centre atd. Dále Jackson - prohlídka tohoto zajímavého městečka postaveného a zachovalého ve stylu divokého západu. Přejezd do Evanstonu na ubytování.

11.den

Přejezd do národního parku Island in the Sky - součást národního parku Canyonlands, zastávka v Island In The Sky Visitor Centre, přejezd k Upheaval Dome, po cestě zpět zastávky na vyhlídkových bodech s výhledem na The Needles. Nocleh v Green River.

12.den

Prohlídka n.p. Arches - překrásného národního parku plného oranžových skal a skalních oblouků. Procházky tímto velkolepým dílem matky přírody s nejznámějšími skalními útvary Balanced Rock, Double Arch a Delicate Arch. Nocleh opět v Green River.

13.den

Návštěva Monument Valley - s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům Nocleh v Page u Lake Powell.

14.den

Prohlídka Bryce Canyonu - nejromantičtějšího a nejfotogeničtějšího národního parku, s tisíci štíhlými vysokými načervenalými skalními věžemi a amfiteátry zvanými hoodoo, které tvoří neustále se měnící labyrinty. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh opět v Page.

15.den

Antelope Canyon - nádherný kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů. Barva zralé broskve asi nejlépe charakterizuje vzhled kaňonu. Jen několik metrů široká a čtyřicet metrů dlouhá štěrbina protíná blok zkamenělé duny písku a v ostrých záhybech se dere k slunečnímu svitu. Proto se kaňonu říká i vývrtka - Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Horseshoe Bend - nedaleko od Antelope Canyon vytváří řeka Colorado úžasný a fotogenický meandr, který připomíná koňskou podkovu. Lake Powell - čarokrásné jezero a jeho okolí, které bylo vyhlášeno národní rekreační krajinou. Odpoledne možnost jízdy lodí po jezeře nebo odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh opět v Page.

16.den

Návštěva Grand Canyon, s možností absolvovat okružní let letadlem nebo helikoptérou nad tímto jedinečným přírodním úkazem. Zastávky na nejkrásnějších vyhlídkách Desert View, Moran a Grandview Point. Večerní přejezd do Las Vegas. Nocleh v Las Vegas poblíž Stripu.

17.den

Zastávka u jedné z největších přehrad světa Hoover Dam zasazené v okouzlující krajině nebo přes den prohlídka Las Vegas, hlavní třídy Strip - na které se nacházejí ohromné hotelové komplexy. Ohromí Vás hotel Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas.

18.den

Průjezd NP Death Valley. Zastávky na Zabriskie pointu, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska) a Badwater - kde dno Death Valley dosahuje 86 metrů pod hladinu moře a je nejteplejším místem Ameriky. Okolí připomíná neskutečnou Měsíční krajinu. V jarním termínu nocleh v Barstow - nedaleko Los Angeles.

19.den

Přejezd na letiště, navrácení vozů na letišti a let zpět do Prahy.

20.den

Přílet ve večerních hodinách do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.