Jihem Anglie až na konec světa

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Cornwall, Glastonbury, NP Dartmoor, Londýn, Tintagel
Typ ubytování Hotelbus
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 25 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Intenzivní poznávací cesta zaměřená na jednu z nejkrásnějších oblastí Anglie – Cornwall. Každý, kdo rád kombinuje poznávání přírodních krás a historických pamětihodností, si přijde v této části jižní a západní Anglie na své. Náš okruh vám představí většinu významných památek tohoto regionu. Navštívíme samozřejmě Londýn, univerzitní města Oxford a Cambridge, prohlédneme si nádherné přírodní scenerie i mystická vřesoviště národních parků Exmoor a Dartmoor. Bohatá historie Anglie na nás dýchne při návštěvě prehistorického Stonehenge.

Popis stravování

Cestování s našimi hotelbusy provází kvalitní plná penze, která je hotelbusu poskytována. Při přeletech, čekání a podobně se klienti stravují ve vlastní režii. Stravu v hotelbusu připravuje posádka nebo se jedná o místní stravovací zařízení. Některé nápoje (pivo, čaj a kávu) můžete zakoupit na palubě hotelbusu. U klasických zájezdů strava není zahrnuta v ceně pokud není u konkrétního zájezdu uvedeno jinak.

Program zájezdu

1. – 2. den:

odjezd z Českých Budějovic a Prahy, trajekt z Calais do Doveru, Canterbury – arcibiskupství se známou katedrálou [UNESCO].

3. – 4. den:

Cambridge, Oxford – univerzitní města, Stratford – rodiště Williama Shakespeara, Bath – město s jedinečnou architekturou a zrestaurovanými římskými lázněmi.

5. – 6. den:

Exeter – město se slavnou katedrálou a normanským hradem, Dartmoor – přírodní rezervace s rozlehlými vřesovišti a bažinami (scenerie z románů Hospoda Jamaica a Pes baskervillský), pěší vycházky, Widecomb In The Moor – kouzelná vesnice v srdci Dartmooru s nádhernou katedrálou, Postbridge – kamenný most ze 13. století, Land’s End – nejzápadnější mys Anglie, Tintagel – King Arthur’s Castle, hrad krále Artuše.

7. – 8. den:

Exmoor – park na pobřeží Bristolského zálivu, pěší túra po pobřežním trailu s úchvatnými sceneriemi a útesy. Lynton – městečko v ústí řeky Lynn, Cliff Railway – jedinečná technická památka, dodnes funkční lanovka z roku 1912 na vodní pohon, Dunster – nádherně zrekonstruovaný hrad se zahradami, Glastonbury – město opředené pověstmi o králi Artušovi, který je zde údajně pohřbený, opatství, tajemný pahorek Tor, Chalice Well – zahrady se studnou a pramenem léčivé vody, ruiny Glastonburského opatství.

9. – 10. den:

Salisbury – jedna z nejkrásnějších katedrál Anglie, vyhlídka na obří křídový obraz koně, který je pro tuto část Anglie typický, Stonehenge, Avebury – významné prehistorické lokality [UNESCO], megalitické kameny, zámek Londýn – prohlídka metropole na Temži, Tower Bridge, Tower [UNESCO], parlament, Westminsterské opatství [UNESCO], British Museum.

11. – 12. den:

Windsor – letní sídlo královny, trajekt na pevninu, noční přesun, návrat do ČR ve večerních hodinách.Tip z okolí
Zimní pohádka v londýnském Hyde Parku Hlavní město Spojeného království má v každém ročním období své neopakovatelné kouzlo. Během adventu se promění ve vánoční pohádku, jednu z nejkrásnějších na světě.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.