Královský Londýn + Sídla Tudorovců (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie
Ubytování 3* hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem za 16 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Londýn, jak jste ho dosud nezažili… Nechte se vtáhnout příběhy jedné z nejslavnějších královských dynastií. Navštívíte oblíbené Jindřichovo sídlo Hampton Court, vyrazíte do Windsoru a odhalíte utajenou krásu hradu Hever. V Londýně se vydáte po panovnických stopách na Greenwich, parkem St. James i k proslulému Toweru. Objevujte tudorovskou Anglii a poznávejte Londýn jako cestovatel! 

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Popis ubytování

3* hotel se snadným přístupem do centra Londýna
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma (dle typu hotelu)
na pokojích jsou k dispozici ručníky a mýdlo (dle typu hotelu)

Program zájezdu

1. den

Po příletu do Londýna a krátkém odpočinku nás čeká prohlídka centra britské metropole. Nevynecháme při ní Trafalgarské náměstí, Buckinghamský palác, Westminster či budovu parlamentu a projdeme se po nábřeží Temže. Odlet z Prahy bude v dopoledních či poledních hodinách, po příletu do Londýna se přesuneme zajištěným autobusem do hotelu. Po menším odpočinku přejedeme příměstským vlakem nebo metrem do centra Londýna. Prohlédneme si náměstí Trafalgar Square, na kterém najdeme slavný Nelsonův sloup, dále uvidíme Piccadilly Circus a Čínskou čtvrť.  Zamíříme také do čtvrti Westminster, kde se projdeme kolem hlavních atraktivit. Společně navštívíme nábřeží Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde se nachází oficiální adresa britského premiéra, Houses of Parliament s ikonickou Clock Tower (jejíž součástí je i slavný zvon Big Ben), Westminster Abbey, kde jsou pohřbeni všichni tudorovští panovníci, vyjma Jindřicha VIII. Nemineme také sídlo britské královny Buckingham Palace. Projdeme se i v okolí královskému parku St. James's Park, který vytvořil král Jindřich VIII. jako jelení honební revír, a podíváme se k St. James's Palace, ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr.  Večer se vrátíme společně nebo individuálně na hotel. 

2. den

Dnes se vydáme do malebného městečka Windsor se stejnojmenným hradem, navštívíme Shakespearovo divadlo Globe a projdeme se po mostu Milenia s fantastickým výhledem na katedrálu sv. Pavla. Po snídani se vydáme vlakem k hradu Windsor (vstup pro předem objednané zájemce). Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie. Většina králů a královen Anglie měla přímý vliv na stavbu a vývoj hradu, který byl jejich kasárnami, pevností, domovem, oficiálním palácem a občas dokonce i jejich vězením. Kromě prohlídky interiéru také můžete navštívit bohatě zdobenou kapli sv. Jiří, kde je pohřbeno mnoho králů a královen, mimo jiné také Jindřich VIII. či královna matka. Nedaleko se nachází městečko Eton se známou chlapeckou kolejí Eton College. Chlapecká kolej byla založena Jindřichem VI. v 15. století. Eton College je nejprestižnější škola ve Velké Brítánii – studovali zde také princové Harry a William. V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Londýna, na jižní břeh Temže, kde navštívíme Shakespearovo divadlo Globe (návštěva pro předem objednané zájemce), které je věrnou kopií divadla z 16. století, ve kterém Shakespeare hrával. Po prohlídce se projdeme po pěší lávce přes Temži, po mostu Milenia, ze kterého budeme mít krásný výhled na katedrálu sv. Pavla.  V podvečerních hodinách se vrátíme na hotel. 

3. den

Celodenní výlet do hrabství Kent na hrad Hever Castle s bludištěm a italskými zahradami. Po návratu návštěva londýnské čtvrti Greenwich s královskou observatoří a nultým poledníkem. V ranních hodinách pojedeme předem objednaným transferem k Hever Castle (transfer a vstup do hradu v ceně zájezdu), který byl v 16. století domovem Anny Boleynové, pozdější manželky Jindřicha VIII. Budeme obdivovat dobové interiéry, navštívíme ložnici Anny Boleynové a Jindřicha VIII. V přilehlých zámeckých zahradách můžeme vyzkoušet historické bludiště, projít se italskými zahradami s bohatou sbírkou antických soch nebo relaxovat na břehu jezírka. Po návratu z hradu Hever zamíříme do Londýna, kde navštívíme čtvrť Greenwich, kde kdysi stával starý tudorovský palác. Zde můžeme být doslova jednou nohou na východě a druhou na západě! Projdeme se okolo nultého poledníku a královské observatoře a Národního námořnického muzea.   Uvidíme i jeden z posledních čajových kliprů na světě - loď Cutty Sark, které se ve své době říkalo Královna moří. Greenwichský park ideálním místem k relaxaci s možností zakoupit si kávu a malé občerstvení z pojízdných vozíků. Projdeme se i viktoriánským tunelem pod řekou Temží a lodí se vydáme po řece zpět do centra města. Návrat na hotel s průvodcem ve večerních hodinách nebo individuálně. 

4. den

Dopoledne si prohlédneme tudorovský palác Hampton Court včetně jeho inteiriéru a zámeckých zahrad. Odpoledne si užijeme projížďku po Temži k Toweru a ke slavnému zvedacímu mostu. Hampton Court (prohlídka pro předem objednané zájemce) je dochovaný tudorovský palác, který byl oblíbeným sídlem Jindřicha VIII., který zde strávil i několik svých svatebních cest. Zde navštívíme státnické komnaty, největší hradní velkou síň v Anglii, expozici věnovanou osobě a mládí Jindřicha VIII., nahlédneme do dobové tudorovské kuchyně, kde se dozvíme, jakým způsobem se připravovaly tehdejší pokrmy. Pokusíme se neztratit v 300 let starém labyrintu, jehož chodby měří 800 metrů a budeme relaxovat v krásných zahradách. V odpoledních hodinách se přesuneme do centra Londýna a poplujeme lodí po Temži k nejslavnějšímu zvedacímu mostu Tower Bridge a k proslulému paláci a pevnosti Jejího Veličenstva, Tower of London.  V podvečerních hodinách se společně nebo individuálně vrátíme na hotel. 

5. den

Po snídani dle letového řádu program v Londýně nebo odjezd transferem na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)EASY (35 Kč / den / osoba)EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (90 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Windsor Castle Dospělý 820.00 KčDítě 470.00 KčStudent 740.00 KčSenior 740.00 Kč Hampton Court Palace Dospělý 1570.00 KčDítě 1190.00 KčStudent 1420.00 KčSenior 1420.00 Kč Shakespeare's Globe Theatre Dospělý 630.00 KčDítě 400.00 KčStudent 510.00 KčSenior 580.00 KčTipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.