Pohodový týden - Skotsko - Nejkrásnější ostrov Sko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Evropa, Skotsko
Název ubytování Ubytování Ajr
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 41 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: 5x večeře, 6x snídaně

Popis ubytování

Ubytování:7x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích

Popis lokality ubytování

Popis destinaceKdyž se řekne Skotsko, vybaví se nám dudák v kostkované sukni, Lochnesská příšera, skotská whisky, či golf. Při návštěvě Skotska byste rozhodně neměli vynechat některý ze zdejších hradů a zámků. Je jich kolem neuvěřitelných tří tisíc.Jedním z největších a nejkrásnějších je Blair Castle, zámek vévodů z Athollu. V bývalém hlavním městě Edinburghu můžete vidět na královském hradě korunovační klenoty. Také největší město Skotska Glasgow se pyšní řadou architektonických skvostů, muzeí a galerií. S CK Poznání můžete navštívit také nejoblíbenější místa Skotska - Glen Coe, okolí hory Ben Nevis, Lake District a legendami opředený nádherný ostrov Skye. Milovníci whisky jistě ocení i návštěvu skotských destilerí.

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do GLASGOW nebo EDINBURGHU, seznámení skupiny. Přejezd skotskou vysočinou do FORT WILLIAM. Ubytování.

2. den:

snídaně, za příznivého počasí výstup na nejvyšší horu Británie BEN NEVIS (1 343 m n. m., výstup od hladiny moře, délka trasy celkem 19 km). V pozdním odpoledni přejezd na ostrov ISLE OF SKYE. Seznámení s místem, ubytování. Posezení v typické skotské hospůdce s ochutnávkou místního piva z pivovaru v Uigu, večeře.

3. den:

snídaně, přejezd k prohlídce jediné ostrovní palírny skotské whisky TALISKER. Seznámíme se s postupem výroby této zlatavé „vody života“ a ochutnáme velmi ceněnou whisky s mírným kouřovým nádechem. Procházka v GLENBRITTLE na úpatí Cuillins, stoupáme k podivuhodným jezírkům Fairy Pools (1 hod., 3 km, převýšení 200 m). Zastávka u DUN BEAG, pozůstatku brochu, pevnostní kruhové stavby z počátku letopočtu. Nejzachovalejší broch na Skye, dvojité zdivo věže o poloměru 18,6 m a do výšky 2 m. Na nejzápadnějším cípu ostrova uvidíme maják NEIST POINT. Klasický pohled na maják za útesy je z místa severovýchodně od parkoviště (1/2 hod., 1 km). Přejezd k prohlídce hradu a zahrad DUN-VEGAN CASTLE, nejstaršího obývaného hradu ve Skotsku. Vždy byl sídlem Mac Leodů. Hrad pochází z 12. století a byl přestavěn v polovině 19. století v romantickém stylu. Pro zájemce fakultativní plavba z mola od hradu k tulením koloniím. Procházka po CORAL BEACH severně od Dunveganu (1 hod., 4 km, po rovině). Návrat do místa ubytování, večeře.

4. den:

snídaně, okruh po poloostrově Trotternish. Výstup ke zdaleka viditelnému 50-ti metrovému šikmému skalisku OLD MAN OF STORR severně od Portree (cca 1,5 hod., 3,8 km, převýšení 560 m). Výhledy na skotskou pevninu. Zastávka na vyhlídkové plošině u pobřežní skály KILT ROCK a vysokého vodopádu Mealt Fall. Zastávka u zříceniny hrádku DUNTULM CASTLE na skalnatém výběžku. Prohlídka etnografického muzea The Skye Museum of Island Life v KILMUIR a příběh skotské národní hrdinky Flory Mac Donaldové u jejího náhrobku. Za příznivé viditelnosti pozorujeme pás ostrovů Vnějších Hebrid. Túra ve stolových horách QUIRAING, nádherné, nesmírně fotogenické krajině strmých útesů, náhorních plošin, skalisek a modrých jezer (4 hod., 7 km, převýšení 340 m). Odpoledne příjezd do PORTREE, hlavního města ostrova, procházka městem (galsky Port Riagh, Královský přístav). Návrat do místa ubytování, večeře.

5. den:

snídaně, odjezd do rybářské vesničky ELGOL, lodí podél pobřeží do srdce pohoří CUILLIN HILLS k jedné z nejnádhernějších sladkovodních ploch ve Skotsku LOCH CORUISK, z které vytéká nejkratší řeka ve Skotsku River Scavaig. Túra kolem jezera (3,5 hod., 7 km, převýšení 122 m). Zpět lodí do Elgolu. Výhledy na ostrovy Soay a Isle of Rum a Eigg ze Small Islands. Zastávka u ruin kostela CILL CHRIOSD z 16. století, který byl střediskem oblasti hustého osídlení. Obyvatelé byli násilně vysídleni během tzv. čištění vysočiny v polovině 19. století. Návrat do místa ubytování, večeře.

6. den:

snídaně, výlet na ostrov RAASAY. Přejezd do přístavu Sconser a trajektem cca 15 minut na ostrov. U INVERARISH při procházce postupně uvidíme The Battery a dvojici kamenných mořských panen, Raasay House, kapli St.Moluag´s Chapel z 13. století, piktský kámen ze 7. století a další pamětihodnosti. Výstup na stolovou horu DUN CAAN s dech beroucími výhledy na Hebridy (4 hod., 9 km, vrchol ve výšce 443 m n. m.), půjdeme kolem Raasay Iron Mine a jezírka Loch na Mna (Ženské jezero). Zpět na východiště. V případě dostatku času kratší procházka v severní části ostrova k zříceninám BROCHEL CASTLE. Trajektem zpět na Skye. Návrat do místa ubytování, večeře. Posezení v rázovité hospůdce s živou skotskou hudbou.

7. den:

snídaně, přejezd na východiště trasy na parkoviště u Kirkibost na silnici mezi Broadfordem a Elgolem. Túra v CUILLIN HILLS údolím Glen Sligachan mezi štíty Black a Red Cuillin s krásnými výhledy (5,5 hod., 16 km, převýšení 450 m). Kratší varianta končí v CAMASUNARY BAY a vrací se zpět na východiště (3 hod., 9 km, převýšení 210 m). Delší varianta pokračuje k jezeru LOCH NA CREITHEACH a dlouze sestupuje podél River Sligachan až do údolí SLIGACHAN. V cíli můžeme obdivovat starý kamenný most a po túře relaxujeme ve Sligachan Hotel, kde ochutnáme z nepřeberné nabídky skotských whisky a místních piv. Přejezd do místa ubytování.

8. den:

snídaně, časně ráno přejezd do Glasgow nebo Edinburghu. Odpoledne let do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.