Pohodový týden - Velká Británie, Skotsko - Orkneje

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Evropa, Skotsko
Název ubytování Ubytování Acx
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 39 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: 6x polopenze.

Popis ubytování

Ubytování:6x nocleh v hotelu s polopenzí, 1x v tranzitním hotelu bez stravy.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceKdyž se řekne Skotsko, vybaví se nám dudák v kostkované sukni, Lochnesská příšera, skotská whisky, či golf. Při návštěvě Skotska byste rozhodně neměli vynechat některý ze zdejších hradů a zámků. Je jich kolem neuvěřitelných tří tisíc.Jedním z největších a nejkrásnějších je Blair Castle, zámek vévodů z Athollu. V bývalém hlavním městě Edinburghu můžete vidět na královském hradě korunovační klenoty. Také největší město Skotska Glasgow se pyšní řadou architektonických skvostů, muzeí a galerií. S CK Poznání můžete navštívit také nejoblíbenější místa Skotska - Glen Coe, okolí hory Ben Nevis, Lake District a legendami opředený nádherný ostrov Skye. Milovníci whisky jistě ocení i návštěvu skotských destilerí.

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy, transfer do hotelu v EDINBURGHU, procházka městem, možnost výstupu na pahorek nad městem Arthur’s Seat s krásnou vyhlídkou na hlavní město Skotska.

2. den:

vyhlídková jízda vlakem přes skotskou vysočinu a dále busem a trajektem do hlavního města KIRKWALLU. Ubytování. Seznámení s místem, podvečerní vyhlídka z WIDEFORD HILL západně od města (226 m n. m.), z kterého lze přehlédnou téměř celé souostroví.

3. den:

snídaně, pokračování v prohlídce KIRKWALLU. Návštěva Orkney Museum v Tankerness House s velmi cennými a rozmanitými sbírkovými předměty z historie a současnosti Orknejí. Prohlídka impozantní katedrály St. Magnus, biskupského a vévodského paláce, prohlídka s ochutnávkou velmi ceněné whisky v HIGHLAND PARK DISTILLERY. Návrat do místa ubytování.

4. den:

snídaně, odjezd na celodenní výlet. Trajektem na ostrov HOY, který se odlišuje od ostatních ostrovů. Ve staronorštině Haey znamená Vysoký ostrov. Túra z Moaness Pier do osídlení RACKWICK na jednom z nejhezčích míst Orknejí. V roce 1 900 zde žilo 80 obyvatel, dnes pouze 5 stálých. Cestou kolem DWARFIE STANE, jediné do skály vytesané hrobky v Británii (3 000 př. n. l.), podle Sira W. Scotta příbytek trollů. Kolem 200 vysokých útesů, vyhlídka na proslulé skalisko v moři OLD MAN OF HOY (137 m). Kolem BERRIEDALE WOOD, nejsevernější lesní plochy v Británii, která zřejmě připomíná pokryv Orknejí před 7 000 lety (túra 19 km). Trajektem zpět na Mainland. Podvečerní procházka uličkami druhého orknejského města STROMNESS. Návrat do místa ubytování.

5. den:

snídaně, výlet po West Mainland. Prohlídka hrobky MAESHOWE, procházka k asi nejfotografovanějšímu prehistorickému monumentu na Orknejích RING OF BRODGAR a ke stojícím kamenům STANDING STONES OF STENNESS. Prohlídka starobylé osady SKARA BRAE, pěšky podél útesů MARWICK HEAD s pozorováním ptačích kolonií, dále na přílivový ostrov BROUGH OF BIRSAY s pozůstatky staronorského osídlení a s ruinami kostela sv. Petra z 12. století (celkem 9 km). Návrat do místa ubytování.

6. den:

snídaně, z Tingwallu na ostrov ROUSAY, který je charakterizován jako „Egypt severu“. Procházka po WESNESS WALK, nejdůležitější archeologické míli ve Skotsku s brochy, norským osídlením, vikingskými a piktskými hroby. MIDHOWE BROCH, nejzachovalejší broch jižně od Shetland s výškou stěny 4,3 m (cca 12 km). Na ostrově WYRE prohlídka norského hradu z 12. století - CUBBIE ROO’S CASTLE a nedaleké románské kaple, údajně obojí nechal postavit Kolbein Hruga zaznamenaný v Orkneyinga Saga. Pozorování tuleňů v THE TAING (4 km). Zpět na pevninu a návrat do místa ubytování.

7. den:

snídaně, odjezd z Kirkwallu. Prohlídka MINE HOWE, mystéria 29 schodů. Ostrovy BURRAY a SOUTH RONALDSAY jsou přístupné po CHURCHILL BARRIERS, které byly vybudovány pro zabránění přístupu do SCAPA FLOW z východu. Zastávka u ITALIEN CHAPEL vybudované italskými vězni za 2. svět. války. Procházka po HOXA HEAD s pobřežními bateriemi z 2. svět. války (3 km). Prohlídka TOMB OF EAGLES, jedné ze dvou známých hrobek tohoto typu. Trajektem a busem do INVERNESS. Ubytování. Večer procházka městem, zastavení u hradu se sochou národní hrdinky Flory McDonald.

8. den:

vlakem do Edinburghu, transfer na letiště, odlet do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.