Silvestr v Londýně + Windsor klasika

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Londýn
Ubytování Hotel F1
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 3 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento zájezd si dává za úkol, seznámit Vás s tím, co Londýn staví na jedno z evropských turistických center. A to, že budeme v Londýně zrovna na Silvestra, je bonus navíc. A silvestr Angličané umějí prožít. Ohňostroj na řece Temži, zábava na nábřeží a v centru města, to je Londýn na silvestra.

Popis stravování

1x ranní občerstvení v autobusu vč. teplého nápoje

Popis ubytování

Ubytování v hotelu F1

Program zájezdu

1. den 29. 12.

Odjezd Znojmo 10.30, Brno 11.40, Jihlava 13.00, Praha 15.00, Plzeň 16.50, následuje tranzit po trase Praha – Rozvadov – Frankfurt – Aachen – Calais.

2. den 30. 12.

Příjezd do přístavu Calais v časných ranních hodinách, tunelem se přesuneme na anglickou pevninu do přístavu Folkestone a autobusem následuje cesta do Londýna. Tower Bridge, pevnosti Tower i bitevní loď Belfast kotvící v blízkosti Tower Bridge. Zde můžeme začít. Při pěší procházce navštívíme katedrálu sv. Pavla. Zážitkem pro tento den bude jistě i prohlídka Westminster Abbey a Westminster Hall. Prohlídka katedrály a okolí britského parlamentu – hroby králů a nejvýznamnějších osobností anglických dějin – socha W. Churchilla – Big Ben – nábřeží Temže – Buckinghamský palác – prohlídka podzemních krytů britského válečného kabinetu (velmi atraktivní prohlídka míst, spojených s nejtragičtějšími okamžiky historie země a města v době obrany Londýna během druhé světové války). Na večer nás autobus přepraví do místa ubytování v hotelu na periferiku Londýna.

3. den 31. 12.

Tento den navštívíme zámek Windsor – největší obydlený zámek na světě a bývalé sídlo anglických králů. Odpoledne se vrátíme do Londýna, abychom se v pohodě rozloučili s Londýnem starého roku. Procházka v Hyde Parku nebo ve čtvrti Soho nebo jen tak posezení v některém britské „pub“ v centru města. Možná se někdo bude chtít podívat na Londýn z výšky „Londýnského oka“. Ve večerních hodinách budeme mít možnost zúčastnit se silvestrovských oslav v centru Londýna. Místo si každý zvolí podle svých představ. V posledních letech se ohňostroj přesunul na řeku Temži a je hodnocen jako jeden z těch největších a nejkrásnějších na světě. Zcela jistě, však díky umístnění jej vidí každý.

4. den 1. 1.

U autobusu na předem určeném místě se sejdeme v 01.30 – 02.00 po půlnoci a pojedeme na stejné místo ubytování. Dopoledne opustíme hotel v dohodnuté době, abychom si užili odpočinku po dlouhé noci. Autobus nás doveze do Londýna a my zde strávíme poslední den. Program pro tento den bude volnější. Někdo navštíví muzeum voskových figurín, nebo stráví den v některém z mnoha muzeí a jiný dá přednost nákupům. Poslední hodiny budou patřit osobnímu volnu. Ve večerních hodinách (dle odjezdu vlaku) nastoupíme do autobusu. Pak nás čeká tranzit po trase Londýn – Folkestone – následuje nájezd na vlak, který nás opět přepraví pod kanálem La Manche do Calais ve Francii.

5. den 2. 1.

Noční tranzit územím Francie, Belgie a Německa. Příjezd na hranice v Rozvadově 12.00, Plzeň 13.00, Praha 14.30, Jihlava 16.00, Brno 17.20, Znojmo 18.20.

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti. Doprava tunelem přes kanál La Manche může být nahrazena trajektem v případě nepřízně počasí, technických problémů lodního dopravce apod.Tip z okolí
V britském vězení otevřeli luxusní restauraci, kde vaří a obsluhují vězni Když si někdo představí vězeňskou stravu, zřejmě se mu nevybaví zrovna labužnický zážitek. V britském Cardiffu ale přišli s podivuhodným nápadem, jak propojit luxusní jídlo s možností rekvalifikace pro trestance. V tamější věznici otevřou restauraci Clink Cymru, kde budou vařit i obsluhovat vězni.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.