Skotsko + ostrov Skye

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Skotsko
Ubytování Hotely Travelodge
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 20 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Osmidenní letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály, výstavné paláce.

Popis ubytování

UBYTOVÁNÍ:7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením
Hotely Travelodge - pěkné moderní 2-lůžkové pokoje s možností přistýlky (rozkládací pohovka) a vlastní koupelnou s WC.CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha - Glasgow - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu autobusem podle programu
- služby průvodce po celou dobu zájezdu
- 7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCENA NEZAHRNUJE:- vstupy cca 105,- GBP/os. (starší 60-ti let cca 95,- GBP)
- komplexní pojištění: 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)
Fakultativní služby:
- komplexní pojištění = 272,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 5.490,- KčSLEVY:- 3. osoba na přistýlce = 3.000,- Kč
- First minute = 600,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 31.1.2017, doplatek měsíc před odletem)
- First minute = 400,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2017, doplatek měsíc před odletem)STRAVA BĚHEM ZÁJEZDU:- v blízké restauraci.
Snídaně - ve vedlejších restauracích je možná při minimálním zájmu 20 osob a vyjde na cca 6-8 GBP. Nebo na recepcích všech hotelů Traveldge nabízejí snídaňovou krabičku za 4,95 GBP (obsahuje mističku s cornflakesy, k tomu trochu mléka, lahvičku pomerančového džusu, sroissant a muffin).
Večeře - pořídíte v restauracích, které se nachází u všech hotelů, co budeme bydlet, 7 - 11 GBP, pinta piva cca 3 GBP.
Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne.

Program zájezdu

1. den: ODLET:

Večerní odlet z Prahy do Glasgow.

2. den: BANNOCKBURN, STIRLING, GLASGOW

Zastávka na bojišti Bannockburn. Přejezd do Stirlingu - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Návštěva centra města Glasgow (největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, muzea a galerie zdarma, volno ve městě).

3. den: JEDBURGH, MELROSE ABBEY, DRYBURGH ABBEY, ROSSLYNSKÁ KAPLE

Průjezd překrásnou krajinou údolí řeky Tweed, prohlídka města Jedburgh – s působivým monumentálním opatstvím, dále Melrose Abbey, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska a sousedního Dryburgh Abbey, kde je pohřben Walter Scott. Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné Rosslynské kaple, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda).

4. den: BEN NEVIS, FORT AUGUSTUS – NEPTUNOVY SCHODY, LOCH NESS, URQUHART CASTLE

Celodenní výlet na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range - s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus – Neptunovy schody. Odpoledne budeme pokračovat podél jezera Loch Ness, na programu bude zastávka na prohlídku zříceniny Urquhart Castle na břehu jezera.

5. den: OSTROV SKYE, EILEAN DONAN CASTLE, DUNVEGAN, PORTREE, FORT WILLIAM

Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově navštívíme hrad Dunvegan s nádhernou zahradou, odkud se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě. Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově.

6. den: DALWHINNIE, BLAIR CASTLE, SCONE PALACE, FIRTH OF FORTH

Exkurze do palírny Dalwhinnie. Prohlídka hradu vévody z Atholu – Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění.

7. den: EDINBURGH

Přejezd do Edinburghu. Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenotů a dále dolů po Královské míli (Royal Mile) kolem katedrály St. Giles až k paláci Holyrood House a skotskému parlamentu.

8. den: LINLITHGOW, FALKIRK, PŘÍLET DO PRAHY

Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU Transfer na letiště, odlet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Vlakem napříč Velkou Británií Velká Británie patří mezi země, kam by měl povinně zavítat každý fanoušek železnice. Jde totiž o kolébku kolejové dopravy a místní železniční infrastruktura rozhodně stojí za vidění. Navíc vlakem se můžete dopravit téměř kamkoli v Británii a poznat tak její největší krásy.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.