Skotsko + ostrov Skye

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Skotsko
Ubytování Hotely Travelodge a Premierre Inn
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací letecký zájezd po největších krásách Skotska. Uvidíte staré hrady, palírny whisky, půvabná městečka i moderní architekturu, vřesoviště, pastviny, slavné skotské dudáky, okouzlující krajinu, překrásné katedrály a výstavné paláce. Snídaně a večeře si můžete dopřát přímo v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

Popis ubytování

UBYTOVÁNÍ:7 nocí v hotelech Premier inn *** - pěkné moderní 2-lůžkové pokoje s vlastní koupelnou s WC. Na pokoji máte k dispozici ručník, dvě osušky, tekuté mýdlo, rychlovarnou konvici. Ledničky na pokojích nejsou. K bezdrátové síti WIFI na pokoji je možnost připojit se zdarma. Všechny hotely jsou striktně nekuřácké, kouření je povoleno pouze před hotelem. Všechny hotely mají restauraci v pěším dosahu.CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha - Edinburgh - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu místním autobusem podle programu
- služby průvodce
- 7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCENA NEZAHRNUJE:- vstupy cca 105,- GBP (starší 60-ti let cca 95,- GBP)
- komplexní pojištění: 34,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč)SLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -600,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 5.490,- Kč
- komplexní pojištění = 272,- KčSTRAVA BĚHEM ZÁJEZDU:Stravování není v ceně zájezdu. Jídlo vezměte s sebou nebo koupíte na místě. Ve Skotsku si můžete denně cokoliv koupit (obchody, fast foody, kantýny, restaurace). Průvodce Vás bude pravidelně informovat o stravovacích a nákupních možnostech během dalšího dne programu. Na večeře lze docházet do restaurací, které se nachází přímo v hotelech či u všech hotelů - hlavní jídlo 7-12,- GBP, pinta piva cca 3,- GBP. V hotelech není možnost vaření. Snídaně je možné zajistit v ceně 6-10 GBP.Předpokládaný letový řád:09.50-11.15h Praha-Edinburgh
06.00-09.20h Edinburgh-PrahaPoznámka:Skupina o velikosti cca 44 klientů.
Pořadí jednotlivých dní programu může mít každý turnus odlišné.
Snídaně a večeře si můžete dopřát přímo v restauracích, které se nachází buď přímo v hotelu nebo jen několik desítek metrů od hotelu.

Program zájezdu

1. den: ODLET, LINLITHGOW, FALKIRK WHEEL

Odlet z Prahy do Edinburghu v ranních hodinách. Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Nová velká skotská atrakce - největší koňské sochy na světě - The Kelpies. Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU Nocleh v hotelu Premier Inn (3 noci).

2. den: BANNOCKBURN, STIRLING, GLASGOW

Zastávka na bojišti Bannockburn. Přejezd do Stirlingu - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města Glasgow - největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma /každý si sám vybere - Riverside Museum - dopravní muzeum nebo Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn/, volno v centru. Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů, moderních staveb. Nocleh ve stejném hotelu.

3. den: JEDBURGH, MELROSE ABBEY, DRYBURGH ABBEY, ROSSLYNSKÁ KAPLE

Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné Rosslynské kaple, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města Jedburgh - s působivým monumentálním opatstvím, dále Dryburgh Abbey, kde je pohřben Walter Scott a sousedního Melrose Abbey, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. Nocleh ve stejném hotelu.

4. den: BEN NEVIS, FORT AUGUSTUS – NEPTUNOVY SCHODY, LOCH NESS, URQUHART CASTLE

Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range - s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus - Neptunovy schody. Cesta podél jezera Loch Ness, zastávka na prohlídku zříceniny Urquhart Castle na břehu jezera. Nocleh v hotelu Premier Inn v Inverness (2 noci).

5. den: OSTROV SKYE, EILEAN DONAN CASTLE, DUNVEGAN, PORTREE, FORT WILLIAM

Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě (nelze garantovat). Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově. Nocleh ve stejném hotelu.

6. den: DALWHINNIE, BLAIR CASTLE, SCONE PALACE, FIRTH OF FORTH

Exkurze do palírny tradiční skotské whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Athollu - Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Ubytování v hotelu Premier Inn (2 noci).

7. den: EDINBURGH

Přejezd do Edinburghu. Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot). Po slavné Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a ke skotskému parlamentu. Odpoledne volno. Nocleh ve stejném hotelu.

8. den: LET DO PRAHY

Časný transfer na letiště, odlet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Vlakem napříč Velkou Británií Velká Británie patří mezi země, kam by měl povinně zavítat každý fanoušek železnice. Jde totiž o kolébku kolejové dopravy a místní železniční infrastruktura rozhodně stojí za vidění. Navíc vlakem se můžete dopravit téměř kamkoli v Británii a poznat tak její největší krásy.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.