Skotsko poznávací zájezd cyklistika, turistika - bus

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Skotsko
Ubytování Pokoje
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 21 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Skotsko je vyhlášenou krajinou, jejíž půvab spočívá v neuvěřitelně krásné kombinaci jezer, hor, dramatických zřícenin hradů, klášterů či honosných zámků. Vskutku obdivuhodnou mozaiku z mírných lesnatých vrcholů nebo rozervané divočiny, zde příroda sestavila. Spatřete na vlastní oči divokou krásu údolí Glen Coe, prozkoumejte břehy jezera Lochness s romantickou zříceninou hradu Urquhart kastle. Na ostrově Skye se budete cítit jako na jiné planetě. Nad rozeklanými štíty skotské vysočiny budete moci spatřit obdivuhodné orly plachtící nad vámi, dostanete možnost zahrát si golf, navštívíte památky, budete se toulat dech beroucí přírodou, či jen ochutnáte vyhlášenou skotskou whisky.
Tento zájezd je kombinací turistiky a cyklistiky. Každý den pro Vás připravíme několik variant obou disciplín, je tedy pouze na Vás která z variant Vám bude nejlépe vyhovovat.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1.den

Odjezd z ČR

2.den

Druhý den je naplánována povinná přestávka na jihu Anglie, během které je možnost skvělého koupání či výletu po pobřeží.

3.den

Příjezd do Edinburgh, města s jednou z nejkrásnějších poloh světa.

4.den

Čtvrtý den navštívíme jeden z největších, hradů ve Stirlingu a projdeme či projedeme oblastí Trossachs v národním parku Loch Lomond a Trossachs. Zdejší výjimečně krásná krajina inspirovala W. Scotta k napsání Rob Roy.

5.den

Čím více se budeme přibližovat severu, bude horská krajina stále působivější a vyvrcholí až nádherou údolí Glen Coe, nejproslulejšího údolí Skotska.

6.den

Z Fort William budete moci navštívit nejvyšší horu britských ostrovů - Ben Nevis '1343m' nebo se vydáte po proslulé Road to Isles, která většinou vede neobydlenou krajinou osamocených mořských lochů a divokých hor.

7.den

Sedmí den je dnem návštěvy ostrova Isle of Skye, ostrova sametových blat, jiskřivých lochů, špičatých hor a vysokých útesů. Úžasná krajina ostrova má své osobité kouzlo, i v případě, že jej zahalí mlha.

8.den

Hrad Elien Donan, který nechybí snad v žádném fotoalbu ze Skotska. Budeme-li pokračovat na sever, uzoučké silnice a její zatáčky, které se vinou údolím pod mohutnými horami, jsou úžasným zážitkem.

9.den

Přímo na hladině tajemného jezera Loch Ness leží romantická zřícenina hradu Urquhart kastle. Po procházce kolem řeky strávíte večer v některém z nábřežních barů či kaváren.

10.den

Po impozantní zříceniny katedrály v Elgin se dále vydáme na jihovýchod do Dufftown, hlavního města whisky. V údolí malebné řeky na Vás čeká 7 palíren s možností návštěvy a ochutnávky.

11.den

Aberdeen, u obce Stone Heaven navštívíte Dunottar Castle, tajemný hrad a historické město Perth.

12.den

Poslední, dvanáctý den navštívíme bývalý královský palác Scone a hlavní město golfu St. Andrews.

13.den

Příjezd do ČRTip z okolí
Vlakem napříč Velkou Británií Velká Británie patří mezi země, kam by měl povinně zavítat každý fanoušek železnice. Jde totiž o kolébku kolejové dopravy a místní železniční infrastruktura rozhodně stojí za vidění. Navíc vlakem se můžete dopravit téměř kamkoli v Británii a poznat tak její největší krásy.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.