Skotsko s výletem na ostrov Skye (letecky) 2017

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 20 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Glasgow - Stirling - Loch Ness - Rosslynská kaple - Jedburgh - Dryburgh Abbey - Ben Nevis - ostrov Skye - Dunvegan - Blair Castle - Scone Palace - Edinburgh...termíny 30.06.-07.07./07.07.-14.07./18.08.-25.08.2017

Popis stravování

bez stravy

Popis ubytování

Ubytování2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1.den

Odlet z Prahy do Glasgow ve večerních hodinách. Nocleh v hotelu Travelodge (3 noci).

2.den

Zastávka na bojišti Bannockburn. Přejezd do Stirlingu - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Přejezd do města Glasgow (největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, muzea a galerie zdarma, volno ve městě). Nocleh ve stejném hotelu.

3.den

Pro zájemce prohlídka okouzlující a zároveň tajemné Rosslynské kaple, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města Jedburgh - s působivým monumentálním opatstvím, dále Dryburgh Abbey, kde je pohřben Walter Scott a sousedního Melrose Abbey, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska. Nocleh ve stejném hotelu.

4.den

Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou v oblasti Nevis Range - s výhledem na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus - Neptunovy schody. Cesta podél jezera Loch Ness, zastávka na prohlídku zříceniny Urquhart Castle na břehu jezera. Nocleh v hotelu Travelodge přímo v centru Fort Williamu (2 noci).

5.den

Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka u nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně (dle počasí) se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě. Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově. Večer přejezd do Fort Williamu, nocleh ve stejném hotelu.

6.den

Exkurze do palírny tradiční skotské whisky Dalwhinnie spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Athollu - Blair Castle. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s krásnými zahradami a bohatými sbírkami umění. Ubytování v hotelu Travelodge (2 noci).

7.den

Přejezd do Edinburghu. Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenot), katedrály St. Giles, po Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a skotskému parlamentu. Nocleh opět ve stejném hotelu.

8.den

Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. Technický unikát - lodní výtah ve Falkirku. Transfer na letiště, odlet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.