Skotsko s výletem na ostrov Skye (letecky)

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Skotsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 20 590 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Glasgow - Stirling - Loch Ness - Rosslynská kaple - Jedburgh - Dryburgh Abbey - Ben Nevis - ostrov Skye - Dunvegan - Blair Castle - Scone Palace - Edinburgh...termíny 30.06.-07.07. - muž na doobsazení

Popis stravování

bez stravy

Popis ubytování

Ubytování2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením

Program zájezdu

1.den

Večer odlet z Prahy do Glasgow. Transfer na ubytování.

2.den

Zastávka na památném bojišti BANNOCKBURN. Návštěva města Stewartovců, starobylého STIRLINGU. Prohlídka GLASGOW, třetího nejnavštěvovanějšího a největšího města Velké Británie proslaveného především kulturou, architekturou a designem (náměstí sv. Jiří, gotická katedrála sv. Munga, možnost návštěvy muzeí či galerií…). Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která se díky románu "Šifra mistra Leonarda" stala poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem. Prohlídka města JEDBURGH s monumentálním opatstvím. Návštěva působivého DRYBURGH ABBEY, místa posledního odpočinku Waltera Scotta, a také nedalekého MELROSE ABBEY, kde je pohřbeno srdce legendárního skotského krále a národního hrdiny Roberta Bruce. Návrat na ubytování.

4.den

Výjezd lanovkou za neopakovatelnými pohledy na nejvyšší britskou horu BEN NEVIS (1 343 m). Zastávka ve FORT AUGUSTUS s unikátní soustavou zdymadel na Kaledonském kanálu spojujícím Severní moře s Atlantským oceánem. Návštěva romantické zříceniny hradu URQUHART CASTLE na břehu bájného jezera LOCH NESS. Ubytování ve Fort William.

5.den

Celodenní výlet na tajuplný ostrov SKYE: zastávka u ostrovního hradu EILEAN DONAN CASTLE, který patří mezi nejfotografovanější skotské atrakce; prohlídka hradu DUNVEGAN a jeho nádherných zahrad; návštěva malebného přístavu PORTREE. Návrat na ubytování.

6.den

Exkurze do palírny tradiční skotské whisky DALWHINNIE spojená s ochutnávkou. Prohlídka hradu vévody z Atholu - BLAIR CASTLE s krásnými zahradami a bohatou expozicí. Návštěva místa korunovace skotských králů - SCONE PALACE, sídla rodu Mansfieldů s okouzlujícími zahradami a vzácnými sbírkami umění. Ubytování.

7.den

Prohlídka metropole Skotska - EDINBURGHU, města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Návštěva mohutného hradu s expozicí skotských korunovačních klenotů. Procházka po tzv. Royale Mile lemované mnoha historicky cennými stavbami (katedrála St. Giles, dům Johna Knoxe, parlament, palác Holyrood...). Návrat na ubytování.

8.den

Zastávka u velkolepých pozůstatků PALÁCE LINLITHGOW, rodiště skotské královny Marie Stuartovny. Návštěva impozantního technického díla FALKIRK WHEEL - lodního výtahu překonávajícího 24 m vysoký rozdíl mezi hladinami kanálů Clyde a Union. Transfer na letiště. Přílet do Prahy.

1.POZNÁMKA

snídaně formou jednoduchých snídaňových balíčků lze zakoupit na recepci hotelů za cca 5 GBP (některé hotely nabízejí standardní snídani za cca 6-8 GBP); v pěším dosahu hotelů se nacházejí restaurace nebo fastfoody, kde je možné individuálně zajistit večeře (hlavní jídlo stojí cca 7-12 GBP)Tip z okolí
Loch Ness a další jezera nelze při poznávání Skotska vynechat Vyrazit za poznáním Skotska, úžasně zelené země na Britských ostrovech, a vynechat přitom projížďku po jezeře Loch Ness nebo některém z dalších mnoha jezer zasazených mezi kopce Highlands či jiných vysočin, snad ani nepřipadá v úvahu. Patří k němu totiž úplně stejně jako třeba kilt a whisky.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.