To nejlepší z Liverpoolu + Chester + Manchester (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Liverpool, Chester, Manchester
Název ubytování 3*
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Eurovíkend
Cena za osobu celkem od 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem. Vydáte se s námi po stopách nejslavnější britské kapely Beatles a navštívíte jedinečné liverpoolské doky. Společně budeme poznávat krásy středověkého města Chester nebo Mekku všech fotbalových fanoušků Manchesteru United, stadion Old Trafford. Zažijte s námi jedinečnou atmosféru města Liverpool a jeho okolí!

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Popis ubytování

hotel 3* v centru města Liverpool

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Liverpoolu dle časů leteckých společností, po příletu přejezd na hotel a ubytování. V případě včasného příletu a dostatku času můžeme navštívit Liverpoolskou katedrálu – klenot anglikánské církve, která se pyšní prvenstvím co do velikosti zvonů a varhan a poté Liverpoolskou metropolitní katedrálu, která je úplným opakem té anglikánské. Katedrála je moderní, vyrobená z betonu a skla a pyšní se největším panelem z barevného skla na světě. Cestou do centra města můžeme také navštívit Čínskou čtvrť, která je domovem nejstarší čínské komunity v Evropě. Večer nás čeká program s průvodcem ve znamení nejslavnější anglické kapely Beatles. Projdeme se po slavné Mathew Street, kde se můžeme vyfotit se sochou Johna Lennona nebo si prohlédnout Zeď slávy. Hned za rohem od Mathew Street můžeme narazit na další známou sochu, a to sochu fiktivní postavy z písně Beatles Eleanor Rigby. Večer společně navštívíme repliku nejslavnějšího rockového klubu v Anglii – The Cavern Club, kde Beatles začínali. Zájemci mohou navštívit vyhlídkové kolo Wheel of Liverpool (nutno předem objednat u CK) a kochat se výhledem na přístav a staré doky, které jsou typické svou anglickou industriální architekturou. Návrat na hotel společně s průvodcem nebo individuálně.

2. den

Po snídani vyrazíme do Albertových doků. Zde si přijdou na své nejen fanoušci Beatles, ale také obdivovatelé Titanicu vzhledem k tomu, že byl Liverpool domovským přístavem této slavné zaoceánské lodi. Součástí doků je množství muzeí (pro předem objednané zájemce). Můžeme navštívit muzeum Beatles The Beatles Story, námořní muzeum Merseyside Maritime Museum a nedaleký památník Titanicu nebo muzeum otroctví International Slavery Museum. V odpoledních hodinách se vlakem přesuneme do jednoho z nejlépe zachovalých měst Velké Británie, do Chesteru. Prohlídku města začneme v historickém centru města, které je charakteristické svým středověkým rázem a zachovalou, zejména viktoriánskou a tudorovskou, architekturou. V minulosti v centru stávala římská pevnost Deva Castra, která byla později rozšířena a za dcery krále Alfréda Velikého obohacena o hradby, které se dochovaly dodnes. Tyto hradby o celkové délce 3 kilometry patří mezi nejzachovalejší opevnění v Británii. Následovat bude procházka k Water Tower a k nejstarší dostihové dráze v Anglii. V podvečer nás čekají římské zahrady a Amfiteátr, do kterého se v době největší slávy vešlo 7 tisíc diváků a o němž spekulují jako o proslulém stole krále Artuše. Návrat na hotel ve večerních hodinách.

3. den

Ráno se vlakem přesuneme do nedalekého města a kolébky anglického průmyslu Manchester, které je známé především díky svým fotbalovým klubům a je považováno za místo vzniku britské nezávislé hudby zejména 80. let minulého století. Ve městě se zformovalo nemalé množství slavných kapel, od Bee Gees přes Joy Division až po Oasis, Simply Red nebo The Chemical Brothers. Při prohlídce města nevynecháme slavnou katedrálu Manchester Cathedral, ze které se vydáme směrem k Piccadilly Gardens, tyto zahrady jsou právem považovány za zelený střed města a místo většiny schůzek. Poté zamíříme na náměstí Albert Square, kde budeme mimo jiné obdivovat památník prince Alberta, tzv. Albert Memorial. Samozřejmě nesmíme v Manchesteru vynechat jeden z nejslavnějších anglických fotbalových stadionů Old Trafford, domovskou základnu týmu Manchester United, za který hrál mimo jiné Christiano Ronaldo, David Beckham nebo například Karel Poborský. Stadion si můžeme prohlédnout zvenku, v závislosti na aktuální situaci a podle programu stadionu možná oficiální prohlídka interiérů. Na ostatní čeká přesun do nejznámějšího obchodního centra Trafford Centre, případně individuální volno. Ve večerních hodinách návrat do Liverpoolu.

4. den

Dopoledne můžeme využít k rozloučení se s Liverpoolem procházkou v docích či k nákupům v jednom z obchodních center. Individuální volno lze také využít například k návštěvě dalších zajímavostí spojených s Beatles, ulici Penny Lane, dům Johna Lennona, dům sira Paula McCartneyho a jeho rodiny, nebo St. Peter´s Church, kde se John a Paul poprvé setkali. Po poledni přesun na letiště a odlet do Prahy v odpoledních hodinách.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm Zavazadlo za příplatek 2 000 CZK / 77 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg Zavazadlo za příplatek 2 500 CZK / 96 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity. Tyto ceny jsou garantovány do 30-ti dnů před termínem zájezdu. Poté jsou nastaveny dle aktuálních cen leteckých společností, o konkrétní informace kontaktujte CK. 

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Museum The Beatles Story Dospělý 640 KčDítě 400 KčStudent 500 KčSenior 500 Kč The Wheel of Liverpool Dospělý 400 KčDítě 300 KčStudent 340 KčTipy na výlet v okolí

Tip z okolí
V anglickém Chesteru instalovali na historické památky platební terminály Na obnovu či péči o památky často chybějí finance. V anglickém Chesteru se rozhodli na tři starověké stavby nainstalovat bezkontaktní platební terminály, na kterých mohou turisté přispět minimální částkou dvou liber (zhruba 63 korun) na jejich údržbu. Vzhledem k počtu návštěvníků, kteří kolem projdou, by odpadl problém se sháněním prostředků.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.