To nejlepší z Londýna + Harry Potter + Oxford (autobusem)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Oxford, Londýn
Ubytování Hotel 3* v Londýně
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 9 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, který vám ukáže to nejzajímavější z Londýna jako nikdo jiný. Uvidíte hlavní památky, projedete se doubledeckerem a vydáte se po stopách Harryho Pottera. Navštívíte studia Warner Bros. i univerzitní Oxford, kde se slavný film natáčel. Zažijte s námi filmový svět Harryho Pottera v Londýně a Oxfordu na vlastní kůži!

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé s přestávek v místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Popis ubytování

pěkný hotel 3* Londýně s dostupností na metro, v okolí možnost nákupů, občerstvení apod.
na pokojích je k dispozici fén, varná konvice + čaj a káva zdarma

Program zájezdu

1. den

V ranních hodinách odjezd autobusem Radynacestu z České republiky dle nástupních míst Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň (možnost nástupu po trase – informujte se prosím v CK).  Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem.

2. den

V brzkých ranních hodinách přejedeme z Calais do Velké Británie (Eurotunelem nebo trajektem). V průběhu cesty budeme mít hygienické přestávky s možností občerstvení, kávy, piva apod. Ráno přijedeme do centra Londýna. Prohlídku začneme v části Westminster. Uvidíme Lambeth Bridge (proháněl se na něm Harry v doubledeckeru) a hlavní atraktivity – Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey a Buckingham Palace. Na třídě Whitehall zhlédneme sídlo britského premiéra Downing Street, Horse Guards a Scotland Yard (ve filmu Ministerstvo kouzel), dále pak Trafalgar Square. Večer přejedeme doubledeckerem na Strand, kde se nachází Australia House (ve filmu Gringottova banka) a Královské soudní dvory. Přejezd ke katedrále svatého Pavla, kde uvidíme i Millenium Bridge (zničili jej smrtijedi) a galerii moderního umění Tate Modern.

3. den

Ráno přejedeme do Studia Warner Bros., kde vznikl Harry Potter. Uvidíte zde zázemí natáčení, modely a nadpřirozené bytosti, které se ve filmech objevily. Po prohlídce (cca 4–5 hodin) pojedeme na nádraží King's Cross, kde se nachází nástupiště 9 a ¾ se slavným vozíkem ve zdi.  Poté dojedeme do čtvrti City, kde můžeme vidět Monument, Bank of England a hostinec Děravý kotel. Zájemci s předem objednanými vstupenkami navštíví Muzeum Madame Tussauds. Pro zájemce možnost zajištění vstupenek na muzikál Mamma Mia! (informujte se v CK). V podvečerních hodinách návrat na hotel společně nebo individuálně.

4. den

V ranních hodinách se vydáme naším autobusem na celodenní výlet do univerzitního města Oxford, kde se Harry Potter natáčel. V Oxfordu se nachází nejstarší univerzita ve Velké Británii, která používá angličtinu – University of Oxford. V Oxfordu nás čeká prohlídka exteriérů středověkých kolejí a dalších zajímavostí v centru města. Budeme mít možnost navštívit např. Christ Church College, New College, knihovnu Bodleian a spoustu dalších nádherných míst, kde se Harry natáčel. Budeme mít také volný čas na nákupy.

5. den

Ráno se vydáme metrem nebo příměstským vlakem do centra Londýna. Čeká nás prohlídka (pro předem objednané zájemce) královského hradu Tower of London, jehož součástí bylo vězení. Byla zde dokonce vězněná i samotná královna Alžběta I., kterou nechala zavřít její starší sestra Marie. Dnes slouží jako pokladnice a místo, kde jsou uloženy anglické korunovační klenoty. Po prohlídce hradu se vydáme k slavnému zvedacímu mostu (pro předem objednané zájemce) Tower Bridge. Poté se přesuneme metrem k vyhlídkovému kolu London Eye (pro předem objednané zájemce možnost vyhlídkové jízdy).  Od vyhlídkového kola se lodí vydáme k nultému poledníku na Greenwich, kde můžeme být doslova jednou nohou na východě a druhou na západě. Zájemci mohou za poplatek zhlédnout i jeden z posledních čajových kliprů na světě – loď Cutty Sark, které se ve své době říkalo Královna moří. V podvečer se  odebereme autobusem Radynacestu z Londýna směrem k Doverským útesům na přejezd do Calais ve Francii. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky.

6. den

Návrat do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz k odjezdovému místu

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu od místa bydliště na místo odjezdu a zpět - minibusem Radynacestu. Podrobnosti, ceny a rezervace: www.radynacestu.cz.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: London Eye Dospělý 960 KčDítě 760 Kč Museum Madame Tussaud's Dospělý 1 040 KčDítě 920 Kč Tower of London Dospělý 1 000 KčDítě 480 KčStudent 760 KčSenior 760 Kč Studia Warner Bros. Dospělý 1 240 KčDítě 960 Kč Tower Bridge Dospělý 320 KčDítě 140 KčStudent 230 KčSenior 230 KčTip z okolí
Zimní pohádka v londýnském Hyde Parku Hlavní město Spojeného království má v každém ročním období své neopakovatelné kouzlo. Během adventu se promění ve vánoční pohádku, jednu z nejkrásnějších na světě.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.