To nejlepší z Londýna + Windsor, Brighton, Stonehenge, Oxford a jiné (autobusem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Velká Británie, Windsor, Stonehenge, Oxford, Brighton, Salisbury, Londýn
Ubytování Hotel 3* v Londýně
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 10 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Oblíbený poznávací zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a vydáte se za jeho hranice. Projedete se Double Deckerem, lodí po Temži nebo na London Eye. Navíc navštívíte Windsor, univerzitní Oxford, bájný Stonehenge, Salisbury, Brighton i křídové útesy Seven Sisters. Vydejte se s námi do srdce Británie a poznejte víc než jen Londýn!

Popis stravování

snídaně v hotelu formou bufetu během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé s přestávek v místech s možností občerstvení poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení

Popis ubytování

pěkný hotel 3* Londýně s dostupností na metro, v okolí možnost nákupů, občerstvení apod.
na pokojích je k dispozici fén, varná konvice + čaj a káva zdarma

Program zájezdu

1. den

V ranních hodinách vyjedeme naším autobusem Radynacestu z České republiky dle nástupních míst Ostrava - Olomouc - Brno - Praha - Plzeň (možnost nástupu po trase - informujte se prosím v CK).  Ve večerních hodinách přejedeme hranice s Německem. 

2. den

V brzkých ranních hodinách přejedeme z Calais do Velké Británie (Eurotunnelem nebo trajektem). V průběhu cesty budeme mít hygienicke přestávky s možností občerstvení, kávy, piva apod. Ráno přijedeme do centra Londýna. Prohlídku zahájíme části Westminster, kde se projdeme kolem hlavních atraktivit. Společně navštívíme nábřeží Temže, Whitehall, Horse Guards, Downing Street, kde se nachází oficiální adresa britského premiéra, Houses of Parliament se známou hodinovou věží Big Ben, Westminster Abbey, sídlo britské královny Buckingham Palace, kde můžeme zhlédnout střídaní stráží. Poté se procházkou vydáme do okolí královskému parku St. James's Park, který vytvořil král Jindřich VIII. jako jelení honební revír, a podíváme se i k St. James's Palace, ve kterém v dnešní době sídlí královský soudní dvůr. Závěr pěší procházky zakončíme na Trafalgar Square, kde se nachází slavný Nelsonův sloup. Poté navštívíme (pro předem objednané zájemce) světoznámé muzeum voskových figurín Muzeum Madame Tussaud´s, kde se osobně setkáme tváří v tvář známým osobnostem současnosti i minulosti. V podvečer se vydáme do Čínské čtvrti a den můžeme zakončit společnou večeří v SOHO. Pro zájemce možnost zajištění vstupenek na muzikál Mamma Mia! (informujte se v CK). Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

3. den

V ranních hodinách se vydáme autobusem do přímořského letoviska Brighton. Navštívíme zde královské pavilony Royal Pavilion (pro předem objednané zájemce), které nechal přestavět známý anglický architekt John Nash. Poté se společnou procházkou přesuneme k největšímu podmořskému akváriu ve Velké Británii. Pro předem objednané zájemce možnost prohlídky akvária. Za krásného počasí se můžeme také vykoupat v moři nebo se jen projít po malebném nábřeží. Po prohlídce města Brighton se vydáme do přírodní rezervace s křídovými útesy Seven Sisters.  K večeru se vrátíme na hotel v Londýně.  Ti, kteří se nezúčastní fakultativního výletu, mohou využít den pro individuální program v Londýně. 

4. den

Ráno přejedeme příměstským vlakem ke královskému hradu Windsor. Zde nás čeká prohlídka areálu a interiéru královského hradu (pro předem objednané zájemce).  Windsor Castle je druhý největší obývaný hrad na světě a také nejdéle soustavně obývaný hrad již od dob Viléma I. Dobyvatele (11. století). Společně s Buckinghamským palácem je jednou z oficiálních rezidencí britské monarchie.  Posléze si uděláme krátkou procházku v nedalekém městečku Eton, kde se nachází známá chlapecká kolej Eton College. Chlapecká kolej byla založena Jindřichem VI. v 15. století. Eton College je nejprestižnější škola ve Velké Británii – studovali zde také princové Harry a William.  V odpoledních hodinách se přesuneme do středu Londýna. Můžeme se těšit na prohlídky jižního nábřeží řeky Temže a částí City a Southwark. Čeká nás: St. Paul´s Cathedral, Shakespearovo divadlo Globe, Tate Modern a Millenium Bridge. V odpoledních hodinách budeme mít možnost také navštívit proslulou nákupní ulici Oxford Street, kde se nachází velká obchodní centra i mnoho malých obchůdků.  V podvečerních hodinách se vrátíme na hotel.

5. den

V ranních hodinách vyjedeme od hotelu směrem k univerzitnímu městu Oxford. V Oxfordu se nachází nejstarší univerzita ve Velké Británii, která používá angličtinu - University of Oxford. Čeká nás prohlídka exteriérů středověkých kolejí a dalších zajimvostí v centru města. Budeme mít také volný čas na nákupy a návštěvu Christ Church. Poté přejedeme k pravěkým monolitům ve Stonehenge, což je nejslavnější megalitická památka na světě. Pro předem objednané zájemce možnost prohlídky. Po prohlídce Stonehenge navštívíme venkovské městečko Salisbury. Čeká nás procházka centrem města a pro zájemce možnost návštěvy katedrály s nejvyšší lodí v Anglii. Večer se vrátíme na hotel. 

6. den

Ráno se vydáme metrem nebo příměstským vlakem do centra Londýna. Čeká nás prohlídka (pro předem objednané zájemce) královského hradu Tower of London, jehož součástí bylo vězení. Byla zde dokonce vězněna i samotná královna Alžběta I., kterou nechala zavřít její starší sestra Marie. Dnes slouží jako pokladnice a místo, kde jsou uloženy anglické korunovační klenoty. Po prohlídce hradu se vydáme k slavnému zvedacímu mostu Tower Bridge. Poté se přesuneme metrem k vyhlídkovému kolu London Eye (pro předem objednané zájemce možnost vyhlídkové jízdy).  Od vyhlídkové kola se lodí vydáme k nultému poledníku na Greenwich, kde můžeme být doslova jednou nohou na východě a druhou na západě. Budeme mít možnost prohlédnout si královskou observatoř, Národní námořnické muzeum nebo uměleckou sbírku obrazů v Královnině domě (Queen's House). Zájemci mohou za poplatek zhlédnout i jeden z posledních čajových kliprů na světě - loď Cutty Sark, které se ve své době říkalo Královna moří. V podvečer se naším autobusem odebereme z Londýna směrem k Doverským útesům na přejezd do Calais ve Francii. Čeká nás cesta přes Německo do České republiky. 

7. den

Do České republiky se vrátíme v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz k odjezdovému místu

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu od místa bydliště na místo odjezdu a zpět - minibusem Radynacestu. Podrobnosti, ceny a rezervace: www.radynacestu.cz.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: London Eye Dospělý 960 KčDítě 760 Kč Museum Madame Tussaud's Dospělý 1 040 KčDítě 920 Kč Windsor Castle Dospělý 840 KčDítě 520 KčStudent 800 KčSenior 800 Kč Stonehenge Dospělý 600 KčDítě 360 KčStudent 560 KčSenior 560 Kč Tower of London Dospělý 1 000 KčDítě 480 KčStudent 760 KčSenior 760 Kč Brighton - Akvárium Dospělý 440 KčDítě 380 Kč Brighton - Royal Pavilion Dospělý 460 KčDítě 260 KčStudent 380 KčSenior 380 Kč Greenwich - královská observatoř Dospělý 380 KčDítě 200 KčStudent 300 KčSenior 300 Kč Cutty Sark - čajový klipr Dospělý 490 KčDítě 260 KčStudent 420 KčSenior 420 Kč Kombinovaná vstupenka Greenwich: Královská observatoř + Cutty Sark Dospělý 720 KčDítě 360 KčStudent 600 KčSenior 600 KčTip z okolí
Údajně nejvyšší pohyblivá rozhledna na světě se otevře v Brightonu Médiím byla ve středu představena údajně nejvyšší pohyblivá rozhledna na světě, 162 metrů vysoká věž British Airways i360 na pobřeží jihoanglického letoviska Brighton. Návštěvníky vyšle k nebesům široký prosklený prstenec pro až 200 lidí šplhající po štíhlém stříbrném sloupu. Pro veřejnost se věž otevře ve čtvrtek.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.