Surinam - Fr. Guyana - Curacaoo

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 127 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cestovatelsky výjimečná cesta. Absolutní exotika Jižní Ameriky pod ochranou UNESCO s koupáním v Karibiku.

Program zájezdu

1. den - PRAHA - PARAMARIBO

Odlet z Prahy do Surinamu. Transfer do hotelu, nocleh.

2. den - PARAMARIBO

Následuje prohlídka hlavního města, které je prakticky celé postaveno ze dřeva, unikát a dědictví UNESCO. Nizozemci přinesli do džungle svoji, ale i indonéskou kulturu. Město se proslavilo jedinečnou směsicí národností a ras. Žijí zde indiáni, Číňané, Indové, Holanďané a kreolové v hluboké toleranci a respektu. To lze pozorovat i na různorodosti památek. Naleznete zde synagogu (Židé sem byli z Evropy vyhnáni v 16. století), vedle mešity dále krásný dřevěný katolický kostel svatého Petra a Pavla, který je zároveň největší dřevostavbou v Jižní Americe. Navštívíme také pevnost Fort Zeeland.

3. den - NP BROWNSBERG

Celodenní výlet do NP Brownsberg včetně lehkého trekingu. Jako bonus zažijete koupání ve vodopádech a fantastické výhledy do okolí. Večer návrat do Paramariba. Nocleh.

4. den - DANTA BAI - LEONSBERG

Odjezd do vesnice Danta Bai, ležící na břehu řeky Surinam. Během plavby uvidíte, jak probíhá život domorodců, kteří tráví většinu dne rybolovem, výrobou kánoí či šitím oděvů. Odpoledne odjezd do Leonsbergu na pozorování delfínů. Návrat do Paramariba.

5. den - SURINAM – FRANCOUZSKÁ GUYANA

Plavba lodí přes řeku Marowijne do Francouzské Guyany. Po přeplutí řeky se zastavíme v pohraničním městě St. Laurent du Maroni. Pokračování do města Kourou. Ubytování, volný čas, nocleh.

6. den - OSTROVY SPÁSY

Kourou - město, které zná celá Evropa. Právě zde leží kosmodrom Evropské kosmické agentury. Průvodce Vás seznámí s historií francouzských a evropských vesmírných letů. Pokračovat budeme v plavbě lodí na Ostrovy spásy. Byly tak pojmenovány proto, že se zde osadníci zachránili před malárií, a také před místními indiány. Projdeme se opuštěnými vězeňskými kobkami první trestanecké kolonie v režii Francouzů. Oběd na ostrově, odvážnější jedinci se mohou vykoupat, pokud jim nevadí občasná přítomnost žraloků. Přejezd do Cayenne.

7. den - CAYENNE

Prohlídka města Cayenne, jež je administrativním a obchodním centrem Francouzské Guyany. Mezi zajímavosti města patří pevnost Ceperou, náměstí Leopold Heder, Grenoble, des Palmistes, koloniální nemocnice, muzeum a radnice. Dále můžete navštívit místní trh. Večeře, nocleh v Cayenne.

8. den - KAW

Fakultativně možnost celodenního výletu do přírodní rezervace Kaw s projížďkou v typické kánoi piroque po řece Kaw. Rezervace je rájem ptáků. Můžete zde spatřit velké volavky, kormorány, papoušky, kolpíky růžové, anhingy americké a další druhy brodivého ptactva. Návrat do Cayenne.

9. den - CAYENNE - PARAMARIBO

Transfer na letiště, odlet do Paramariba. Transfer do hotelu, ubytování a volné odpoledne, nocleh.

10. den - CURACAO

Transfer na letiště a odlet na ostrov Curacao. Odjezd do hotelu, ubytování. Curacao je ostrov klidu, míru a pohody. Ostrov, který nikdy nepoznal války, tajfuny, tornáda či jiné živelné pohromy, stejně jako smog.

11. den - WILLEMSTAD

Po snídani krátká prohlídka Willemstadu, dále navštívíte vyhlídkové místo Sein Post Hill, Punda, jeskyni Boca Tabla, vesničku West Point. Během okružní jízdy ostrovem budete mít možnost si zaplavat v zálivu Knip a volný čas na oběd v restauraci Jaanchi’s (oběd není v ceně). Odpoledne návrat do hotelu. Nocleh.

12. den - CURACAO

Pobyt na ostrově Curacao. Tento vápencový ostrov leží blízko pobřeží Venezuely a patří do ostrovní skupiny Nizozemských Antil.

13. den - CURACAO

14. den - CURACAO - PRAHA

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

15. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.