Surinam - Fr. Guyana - Curacaoo

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 133 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cestovatelsky výjimečná cesta. Absolutní exotika Jižní Ameriky pod ochranou UNESCO s koupáním v Karibiku.

Program zájezdu

1. den - PRAHA - SURINAM

Odlet z Prahy do Surinamu. Transfer do hotelu, volný čas. Jistě zbude chvilka času na jeden večerní drink vynikajícího místního rumu v jednom z vyhlášených barů na břehu moře.

2. den - PARAMARIBO

Snídaně, následuje prohlídka hlavního města, které je prakticky celé postaveno ze dřeva, unikát a dědictví UNESCO. Nizozemci přinesli do džungle svoji, ale i indonéskou kulturu. Město se proslavilo jedinečnou směsicí národností a ras. Žijí zde indiáni, Číňané, Indové, Holanďané a kreolové v hluboké toleranci a respektu. To lze pozorovat i na různorodosti památek. Naleznete zde synagogu (Židé sem byli z Evropy vyhnáni v 16. století), vedle mešity dále krásný dřevěný katolický kostel svatého Petra a Pavla, který je zároveň největší dřevostavbou v Jižní Americe. Navštívíme také pevnost Fort Zeeland. Večer můžeme společně navštívit některou z vynikajících indických restaurací nebo tradiční hospůdku. Tohle město si Vás ihned získá a je naprosto výjimečné.

3. den - NP BROWNSBERG

Snídaně, následuje celodenní výlet do Národního parku Brownsberg. Cesta z hlavního města není dlouhá a divoká příroda Jižní Ameriky je zde na dosah. Navíc Vás místo ohromí svým klidem. Výhodou je také poměrně lehký trekking, nemusíte se bát náročnosti. Jako bonus ke krásné přírodě je zde koupání ve vodopádech a fantastické výhledy do okolí. Večer návrat do Paramariba. Nocleh.

4. den - DANTA BAI - LEONSBERG

Snídaně. Odjezd do vesnice Danta Bai, která leží na břehu horního toku řeky Surinam. Během plavby po řece uvidíte, jak probíhá běžný život místních obyvatel, kteří tráví většinu dne rybolovem, výrobou dřevěných kánoí či šitím oděvů. Odpoledne odjezd do Leonsbergu, odkud se vydáte pozorovat delfíny dovádějící ve vlnách při západu slunce. Návrat do Paramariba.

5. den - SURINAM – FRANCOUZSKÁ GUYANA

Snídaně, odjezd lodí přes řeku Marowijne do Francouzské Guyany. Po přeplutí řeky se zastavíme v pohraničním městě St. Laurent du Maroni. Právě z tohoto místa přicházeli do kolonie trestanci. Pokračováním do města Kourou.Ubytování, volný čas, nocleh.

6. den - KOUROU - OSTROVY SPÁSY

Snídaně v hotelu a brzy ráno odjezd do Kourou - města, které zná celá Evropa. Právě zde leží kosmodrom Evropské kosmické agentury. Průvodce Vás seznámí s historií francouzských a evropských vesmírných letů. Pokračovat budeme v plavbě lodí na Ostrovy spásy. Byly tak pojmenovány proto, že se zde osadníci zachránili před malárií, a také před místními indiány. Další historie místa již tak veselá není. Vznikla zde totiž první trestanecká kolonie v režii Francouzů. Kdo pak nezná příběh „Motýlka“? Ostrovy jsou tři - Ďáblův ostrov, Ostrov svatého Josefa a Královský ostrov. Projdeme se opuštěnými vězeňskými kobkami, v naprostém tichu, s úžasnou atmosférou,ohromný zážitek. Oběd na ostrově, odvážnější jedinci se mohou vykoupat, pokud jim nevadí občasná přítomnost žraloků. Odjezd do Cayenne, nocleh.

7. den - CAYENNE

Snídaně v hotelu. Prohlídka města Cayenne, jež je administrativním a obchodním centrum Francouzské Guyany. Mezi zajímavosti města patří pevnost Ceperou, náměstí Leopold Heder, Grenoble, des Palmistes, koloniální nemocnice, muzeum a radnice. Dále můžete navštívit místní trh, kde je možnost nákupů. Večeře, nocleh v Cayenne.

8. den - CAYENNE - CAW

Snídaně v hotelu. Fakultativně možnost celodenního výletu do přírodní rezervace v Kaw. Bude Vás čekat projížďka v typické kánoí tzv. piroque po řece Kaw, která protéká touto rezervací. Rezervace je rájem ptáků. Můžete zde spatřit velké volavky, kormorány, papoušky, kolpíky růžové, anhingy americké a další druhy brodivého ptactva. Návrat do Cayenne.

9. den - CAYENNE - PARAMARIBO

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Paramariba. Po příletu přesun do hotelu, ubytování a volné odpoledne k relaxaci či nákupům suvenýrů.

10. den - PARAMARIBO - CURACAO

Snídaně. Transfer na letiště a odlet na ostrov Curacao. Odjezd do hotelu, ubytování. Curacao je ostrov klidu, míru a pohody. Ostrov, který nikdy nepoznal války, tajfuny, tornáda či jiné živelné pohromy, stejně jako smog.

11. den - WILLEMSTAD

Po snídani krátká prohlídka Willemstadu, dále navštívíte vyhlídkové místo Sein Post Hill, Punda, jeskyni Boca Tabla, vesničku West Point. Během okružní jízdy ostrovem budete mít možnost si zaplavat v zálivu Knip a volný čas na oběd v restauraci Jaanchi’s (oběd není v ceně). Odpoledne návrat do hotelu. Nocleh.

12.-13. den - CURACAO

Pobyt na ostrově, relaxace. Jak už to u většiny karibských ostrovů bývá, hlavním lákadlem jsou zde bílé vyhlazené pláže s modravě průzračnou mořskou peřinou. Ani Curacao není výjimkou. Tento vápencový ostrov leží blízko pobřeží Venezuely a patří do ostrovní skupiny Nizozemských Antil.

14. den - CURACAO - PRAHA

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

15. den - PŘÍLET DO PRAHY   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.