Venezuela a Brazílie - s proudem Amazonky a šuměním vodopádů

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Venezuela, Brazílie
Název ubytování Venezuela a Brazílie - s proudem Amazonky a šuměním vodopádů
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 64 020 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Část poznávací

Hotely **/*** turistické třídy, a také tzv. lodge, haciendy (11 započatých hotelových dní)

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou. Min. 2 hotely mají bazén.

Část pobytová

Hotely (3 započaté hotelové dny) - ubytování v hotelu Isla Caribe**** - All Inclusive.

Upozornění! Za příplatek možnost ubytování v těchto hotelech: Dunes**** All Inclusive, Hesperia Isla Margarita ***** All Inclusive nebo Ikin Margarita Hotel & SPA ***** (polopenze)

 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Venezuely na trase Varšava - Caracas (přestup na jednom z evropských letišť), transfery: letiště - hotel - letiště, program viz. níže, vnitřní přelety: Caracas - Puerto Ordaz - Boa Vista - Manaus - Boa Vista oraz Puerto Ordaz - Margarita - Caracas, letištní taxy, ubytování v hotelech (11 započatých hotelových dní během poznávací části, strava: snídaně a večeře nebo oběd v lodgi v Brazílii - u většiny jídel místní nápoje - šťávy, džusy a 3 započaté hotelové dny ve vybraném hotelu na ostrově Margarita (strava dle popisu vybraných hotelů), asistence polského představitele během odbavení na letišti (zavazadla budou odbaveny na celou cestu), průvodce - vedoucího skupiny během poznávací části zájezdu, cestovní pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (ceny viz. níže), jiná strava a nápoje než je uvedeno v programu, ostatní osobní výdaje. Náklady na účast v programu, včetně poplatků za vstupy, odletových poplatků, místních průvodců a spropitného je 110 USD (povinný poplatek na místě).ProgramManaus - brána džungle: kajmani, lenochodi, delfíni, barevní papoušci - vše na dosah ruky - návštěva indiánské chýše - vodopády parku Gran Sabana - Národní park Canaima - uprostřed džungle - delta Orinoko a Caroni - indiánské vesničky na kůlech

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
Sraz 2 hodiny před odletem na letišti F. Chopina, Varšava - odletová hala, stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád najdete na: http://r.pl/rozklady Let do Caracas přes jedno z evropských letišť (přestup: Paříž nebo Amsterdam). Přílet do Caracas, ubytování v hotelu nedaleko letiště, večeře, nocleh.

Den 2
Po snídani přelet letadle do Puerto Ordaz. Město položené na břehu dvou řek Caroni a Orinoko, které společně s blízkým  San Felix tvoří větší metropoli: Ciudad Guayana. Po příletu přejezd do vesnice Boca de Uracoa (je nutné si zabalit nejnutnější věci do příručního zavazadla, protože nebudeme mít přístup k autokaru a hlavním zavazadlům). Plavba loďkami po kanálech Delty Orinoko - ideální příležitost pro pozorování divoké zvěře. Poznávání Delty Orinoko, krátký výlet do džungle a následuje návštěva indiánské vesničky Warao, možnost nákupu originálních suvenýrů vyrobených z balsového dřeva, vláken z palmy Morich či barevných semínek. Cestu zakončíme v Lodgi Bujana (nebo podobným) - lodge vybudovaná na kůlech. V průběhu dne přestávka na oběd (za poplatek), večeře a po večeři vás zveme ke strávení milého večera na terase resortu v rytmu salsy či merengue. Nocleh. Nocleh uprostřed džungle je nezapomenutelným zážitkem, v noci nás budou doprovázet zvuky opic, křik papoušků a hvizd tukana. (trasa cca 170 km)

Den 3
Při východu slunce krátký výlet na indiánských kánoích po kanálech Delty (pro zájemce). Po snídani opuštění lodge a cesta loděmi zpět do Boca de Uracoa. Následuje přejezd do Puerto Ordaz. Ubytování v hotelu Venetur na území Národního parku La Llovizna, čas na odpočinek nebo možnost fakultativního výletu do blízkého Národního parku Cachamay (cena cca 60 USD), kde poplujeme lodí po řece Caroni a budeme pozorovat obří balvany rostoucí z vody, vodní kaskády, volavky bílé a šedé, kormorány a cari-cari, ptáky lovící hady. Po té poplujeme do Parku La Llovizna, kde můžete vyzkoušet koupání ve vodní mlze vodopádu La Llovizna. Koupání zažijeme také na jedné z krásných odlehlých pláží na řece Caroni. Následující etapou cestu bude místo soutokudvou řek: Orinoko a Caroni. Uvidíme zajímavý přírodní úkaz, kdy obě řeky budou pokračovat spolu v jednom korytě, aniž by se jejich vody smíchaly dohromady.  Nabídne se nám zajímavý pohled na tok dvou řek v jednom korytě, aniž by se navzájem smíchaly. Během exkurze se podávají chlazené nápoje a místní pivo. Večeře a nocleh. (trasa cca 170 km)

Den 4
Snídaně, check out, přejezd autobusem směr Gran Sabana - krajina vodopádů, zalata a diamantů. Jedno z nejstarších a nejpěknějších míst na zemi. Gran Sabana - to je obrovská plošina, které dominují obří stolové hory - z nichž nejvyšší je Roraima. Řeky přetínající krajinu vytvořily sérii neuvěřitelných nejvyšších vodopádů světa. Gran Sabana je jedním z nejvýznamějších a největších národních parků v Jižní Americe. Na jeho území žijí Indiáni kmene Pemon, které poznáme už při večeři, která bude připravena v našem resortu Kamoiran. Resort Kamoiran leží u malebné řeky a vodopádu se stejným názvem. (trasa cca 450 km)

Den 5
Po snídani prohlídka oblasti Le Gran Sabana (Národní park Canaima je považován za největší geoturistickou atrakci Jižní Ameriky - je na seznamu UNESCO), kterou začneme návštěvou vodopádů Kawi a zakončíme u vodopádu Golondrina. Kawi to je okouzlující kout schovaný mezi endemickou vegetací Gran Sabany s přírodním bazénem, potokem s kamenným dnem a kaskádami, pod kterými stojí za to ochutnat osvěžující koupel. Pokud to bude možné vstoupíme do školy Indiánů kmene Pemon. Fakultativní výlet (cena cca 80 USD) do nejpěknější části oblasti - pod vodopád Aponguao a Pozo de Enomorados (přejezd jeepy, přeprava lodí, setkání s indiány, přírodní zajímavosti - zajímavé exempláře bromélií a masožravé rostlliny, v ceně je oběd s nápoji a degustace pečených mravenců bachaco). Návrat do resortu na večeři a nocleh. (trasa cca 100 km)

Den 6
Po snídani návštěva vodopádů Kama a Arapan Meru, kde skalní útvary vytvořily přírodní jacuzzi (možnost koupání, vezměte si prosím s sebou bavlněné ponožky). Dalším bodem programu bude San Francisco de Yuruani - indiánská vesnička, nedaleko které navštívíme typický indiánský bazar s místními řemesly, suvenýry a místní pochoutkou - pikantní omáčkou s termity. Ubytování v Santa Elena, večeře, nocleh. (trasa cca 140 km)

Den 7
Po snídani přejezd do Boa Vista v Brazílii (hlavní zavazadlo zůstává v hotelu na území Venezuely, vezměte si prosím s sebou příruční zavazadlo s věcmi na 2 dny). Pasová kontrola na venezuelsko - brazilské hranici, transfer na letiště a přelet z Boa Vista do Manaus. Po příletu prohlídka Manaus, hlavní město Amazonie a strategický bod tohoto regionu. V Manus bydlí více jak milión obyvatel a je to hlavní mezinárodní přístav. Navštívíme zde: Mercado Municipal - místní bazar s regionálními produkty, řemesly, suvenýry, ale především je to trh, kde můžete koupit téměř všechno od nejrůznějších exotických druhů ovoce, aromatických bylinek až po elektroniku. Nedaleko se nachází Porto Flutuante (Plovoucí přístav) - navržený britskými inženýry v r. 1902. Dále půjdeme hlučnými a přeplněnými uličkami přístavu až do budovy Teatro Amazonas - amazonské opery, neoklasicistní budova postavena v roce 1896 a je překrásně vyzdobena. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh. (trasa cca 300 km)

Den 8
Po snídani výlet loďkami na soutok řek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Černá řeka), jejíž tmavá voda se setkává s jasnou vodou Solimões (horní částí Amazonky). Obě řeky přes 20 km plynou v jednom korytě, ale jejich vody různé barvy se nesmíchají. Po té se vydáme na návštěvu do typické indiánské chaty, kde bude možnost nákupu regionálních suvenýrů. Oběd v restauraci nacházející se v amazonské džungli. Odpoledne návrat do lodge a volný čas a nebo možnost využít fakultativního výletu, během kterého budme mít možost pozorovat vodní rostliny typické pro tuto oblast - Viktorie amazonská. Kulaté plovoucí listy těchto rostlin mohou mít v průměru až 3 m a jejich lodyhy délku 7 - 8 m. Během výletu bude čas na lov piraní s domorodci a návštěvu plovoucích indiánských vesniček v této části Amazonie (cena cca 110 USD, ceně výletu je degustace polévky z piraní nebo želvy). Podle aktuálního stavu vody bude výlet rozšířen o safari s růžovými delfíny. Tito velice inteligentní a k člověku přátelští savci zde žijí svobodně. Ochotně připlují a je možné je fotografovat, někdy vám dovolí se jich dotknout. Návrat do lodge, nocleh. 

Den 9
Po snídani se vydáme do opičí rezervace, která je provozována vládní organizací IBAMA. Zde jsou umístěna zvířata zabavená při nelegálním obchodu. Tady jsou přechodně umístěny do karantény, jsou léčeny pod dohledem veterináře a když jsou opět v dobré kondici, tak jsou vráceny zpět do džungle. My budeme opice pozorovat během jejich krmení a můžeme je také fotografovat. Mějte na paměti, že tato zvířata žijí ve volnosti, proto není jejich pozorování vždy možné a z tohoto důvodu může být návštěva rezervace přesunuta také ta jiný den pobytu v džungli. Návrat do logde. Večeře a nocleh.

Den 10
Po snídani check out a transfer na letiště, zpáteční let do Boa Vista. Přejezd do Santa Elena. Přejezd k Jaspisovému potoku, který je skutečným zázrakem přírody - celé dno kaskády je tvořeno z neobvyklého červeného jaspisu, který se krásně třpytí na slunci. (trasa cca 300 km)

Den 11
Po snídani přejezd na letiště v Luepa, letecký výlet (povinný, placený na místě 380 USD: 340 USD za přelet letadlem + 40 USD za přelet ultralehkým letedlem) do Parku Canaima (jeden z šesti největších národních parku na Zemi - na seznamu UNESCO). Během této "cesty ke zdrojům" můžete obdivovat nejstarší geologické formy Země a bohatou faunu a flóru tropické džungle. Z oken letadla dobře uvidíte na mystickou stolovou horu Tepui. Za příznivého počasí vletíme do Ďáblova kaňonu, abychom viděli dechberoucí vodopád Salto Angel, který je nejvyšší na světe (měří 979m, což znamená, že je 16x vyšší než Niagára). Přežijeme vzrušující cestu k vodopádům El Sapo a El Hacha (odvážní se mohou s průvodcem projít pod vodopádem). Oběd v nejpěknějším resortu v parku Canaima. Ubytování v hotelu v NP Canaima, večeře, nocleh. (trasa 170 km)

Den 12
Po snídani volný čas na relax v NP Canaima. Kolem poledne odlet do Puerto Ordaz, následuje transfer do vybraného hotelu na ostrově Margarita, ubytování, volný čas. (trasa cca 100 km)

Den 13 - 14 
Odpočinek na ostrově Margarita, čas na koupání a opalování (strava dle vybraného hotelu). Pro zájemce jsou připraveny fakultativní výlety:


Diverland - přejezd do zábavního centra kombinovaného s mini zoo, které se nachází v Porlamar. Plavání s delfínami - to je 30-40 minutový program, během kterého se účastníci výletu baví se třemi přátelskými delfíny pod dohledem instruktora. V programu je také plavání s delfínem držíc se jeho ploutve. Můžete si také zakoupit fotografie a video pořízené během atrakce. Cena výletu cca 95 USD.
Národní Park Los Roques (letecký výlet) - souostroví Los Roques (Venezuela) je ještě pořád málo známé, ale patří mezi nejkrásnější místa Karibského moře. Souostroví se skládá z několika malých a většinou neobydlených ostrůvků, krásných korálových útesů, bílých pláží a lagun v nejkrásnějších odstínech blankytně modré a tyrkysové. Architektura Los Roques - to jsou malé krásně barevné karibské domky a ulice vysypané bílým pískem místo chodníků. V ceně výletu je transfer na letiště, přelet letadlem Margarita - Los Roques - Margarita, průvodce, strava a šnorchlování. Za poplatek navíc: vstup do Národního Parku Los Roques, letištní taxy, zapůjčení vybavení pro šnorchlování. Cena výletu cca 290 USD.
La Restinga - výprava do Národního Parku La Restinga. Ramena se slanou vodou tvoří základ pro růst stálezelených mangronovníků, které patří k nejbohatším ekosystémům na Zemi. Je zde velké bohatství fauny i flóry (mnoho druhů ptáků, mořských koníků, spousta ryb a miliony ústřic). Po dokončení výletu lodí volný času na koupání a opalování. Během zpáteční cesty možnost nákupu řemeslných výrobků a ochutnávka cocady. Cena výletu cca 40 USD.


Den 15
Opuštění hotelu na Margaritě, transfer na letiště v Porlamar, přelet do Caracas a zpáteční let do Polska (přestup na jednom z evropských letišť). Přesný čas srazu k odjezdu Vám oznámí delegát Rainbow Tours na místě. 

Den 16
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie (F. Chopina).

Upozornění!
- pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo obráceno
- pořádí prohlídek může být změněno (zvláště pokud se jedná o prohlídku Národního parku v Manaus). Před i po sezóně a v silvestrovském termínu nemusí být některé atrakce dostupné nebo jinak omezené
- prosíme vezměte si s sebou vhodný oděv (nejlépe bavlněný) - lehkou a tenkou bundu z materiálu ortalion, dlouhé kalhoty a tenkou halenku s dlouhým rukávem na výlet džunglí a hlavně pevné trekkingové sandály (kluzké kameny v blízkosti vodopádů!). Velmi užitečný bude také repelent proti hmyzu.
- Očkování: na území Amazonie musí být platné očkování proti žluté zimnici (které musí být vyznačeno ve Vašem mezinárodní očkovacím průkazu, který si nezapomeňte vzít s sebou!)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.