Venezuela - Indiáni, džungle, vodopády

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Venezuela
Název ubytování Venezuela - Indiáni, džungle, vodopády
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 35 817 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** turistické třídy, a také tzv. lodge, haciendy (6 započatý dnů hotelových)

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Venezuely na trase Varšava- Caracas (jeden přestup na evropském letišti), transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), vnitrostátní přelety (Caracas - Puerto Ordaz), letištní taxy, ubytování v hotelech: 6 nocí v hotelu během poznávací části zájezdu, strava: snídaně a večeře, většina jídel s nápoji (místní čerstvě vymačkané ovocné šťávy, voda), asistence polského představitele při odbavení (zavazadla budou odbaveny na celou cestu), průvodce - vedoucí skupiny během poznávací části zájezdu, cestovní pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (ceny viz. níže), jiná strava a nápoje než je uvedeno v programu, ostatní osobní výdaje. Náklady na účast v programu, včetně vstupů, odletových poplatků, místních průvodců a spropitného je 90 USD (povinný poplatek na místě).ProgramSalto Angel - nejvyšší vodopád světa • delta Orinoko • život mimo civilizaci  • koupání pod vodopády - Kawi a Pacheco  • návštěva Indiánů kmene Pemon a Warao  • pečení mravenci a pikantní omáčka bochaco - chutě Venezuely

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let)​
Sraz 2 hodiny před odletem na letišti F. Chopina, Varšava - odletová hala, stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád najdete na: http://r.pl/rozklady Let do Caracas přes jedno z evropských letišť (přestup: Paříž nebo Amsterdam). Přílet do Caracas a následuje krátký přelet vnitrostátní do Puerto Ordaz. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu Venetur (na území NP La Llovizna).

Den 2
Po snídani cca hodinová procházka po parku La Llovizna. Během procházky uprostřed exotické flóry uvidíme z vody trčící obří skály a vodní kaskády vodopádu La Llovizna. Při troše štěstí zde můžeme potkat zajímavé ptáky: volavky bílé a šedé, kormorány a cari-cari, ptáky lovící hady. Check out z hotelu a následuje odjezd směrem Gran Sabana - krajina vodopádů, zlata a diamantů. Po cestě uvidíme soutok dvou řek: Orinoko a Caroni. Nabídne se nám zajímavý pohled na tok dvou řek v jednom korytě, aniž by se navzájem smíchaly. Večeře a nocleh v resortu Kamoiran provozovaném Indiány, který leží na malebné řece u malého vodopádu stejného názvu. (trasa cca 450 km)

Den 3
Po snídani u Indiánů následuje prohlídka malebné Gran Sabany. Přejezd do indiánské vesničky kmene Pemón, kde poznáme jejich každodenní život a navštívíme školu. V této oblasti jako první uvidíme impozantní 50 m vysoký vodopád Kama Meru. Dalším na naší trase bude okouzlující vodopád Kawi, který je schovaný mezi endemickou vegetací Gran Sabany s přírodním bazénem, potokem s kamenným dnem a kaskádami, pod kterými stojí za to ochutnat osvěžující koupel. V okolí můžete obdivovat orchideje, které zde rostou volně v přírodě. Další zastávka bude u potoka a vodopádu Quebrada Pacheco - relaxující koupel v přírodní "jacuzzi", vymleté vodou v kamenném dně. Další cesta nás povede do San Francisco de Yuruani a dále k Jaspisovému potoku, který je skutečným divem přírody. Krásný červený jaspis se mění v různých barvách podle dopadu slunečních paprsků (především brzy odpoledne). Během cesty na jih se zastavíme na vyhlídce, odkud za příznivých podmínek uvidíme řetězec východních Tepui, včetně nejznámějších a tajmených Tepui Kukenan a Tepui Roraima. Další přejezd do jedné z nejjižnějších obcí Santa Elena, která díky svému umístění u hranic s Brazílií má také brazilský charakter. Přejezd na brazilskou stranu na nákupy (doporučujeme především brazilské houpací sítě - hamak). Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

Den 4
Po snídani přejezd do města Luepa, letecký výlet - přelet malým letadlem a ultralehkým letadlem (povinný poplatek 380 USD placený na místě) do Parku Canaima (jeden z 6 největších národních parků na Zemi - je na seznamu UNESCO). Během této "cesty ke zdrojům" můžete obdivovat nejstarší geologické formy Země a bohatou faunu a flóru tropické džungle. Z oken letadla dobře uvidíte na mystické stolové hory Tepui, věčně zelený dešťový prales a meandrující řeku Carrao. Za příznivého počasí vletíme do Ďáblova kaňonu, abychom viděli dechberoucí vodopád Salto Angel, který je nejvyšší na světe (měří 979m, což znamená, že je 16x vyšší než Niagára). Zažijeme vzrušující cestu k vodopádům El Sapo a El Hacha (odvážní mohou s průvodcem projít pod vodopádem). Na území parku uvidíme exotické ptáky - např. velké papoušky ara a tukyny. Oběd v nejpěknějším resortu v parku Canaima. Následuje přelet do Puerto Ordaz. V té době budou zavazadla přepravena autokarem do Puerto Ordaz. Večeře a nocleh v hotelu v Puerto Ordaz. (trasa 200 km)

Den 5
Po snídani následuje opuštění hotelu a přejezd do města Boca de Uracoa, kde poplujeme asi hodinku loďkami po kanálech Delty Orinoko. Budeme pozorovat bohatství této přírodní botanické zahrady. Při troše štěstí můžeme také potkat kapibary, různé druhy opic, tukany, kolibříky a překrásné ibisy rudé. Cesta končí v Lodge Bujana, postavené na kůlech (nebo v podobné lodgi). Pro zájemce oběd za poplatek cca 15 USD. Po obědě poplujeme do vesničky Indian Warao - "lidé z člunu". Návrat do lodge na večeři. Nocleh ve dvoulůžkových dřevěných domcích (s koupelnou), umístěných ve velmi divokém, ale pěkném kousku džungle, kam civilizace našich časů ještě nedorazila. Architektura domků je typická pro region Delty a harmonicky splynula s okolní přírodou. Panující ticho, které přispívá k relaxaci, je přerušované pouze zvuky zde žijících zvířat. Zájemci se mohou zúčastnit večerní výpravy za kajmany, popluje se indiánskými kánojemi po kanálech Delty. (trasa 150 km)

Den 6
Před snídaní, během východu slunce doporučujeme pozorování probouzející se divoké zvěře z terasy lodge. V mezičase doporučujeme plavbu na typických indiánských kánoích. Po snídani následuje zpáteční cesta do přístavu Boca de Uracoa. Tam nás bude čekat autobus. Transfer na letiště v Puerto Ordaz, přelet do Caracas, ubytování v hotelu ve čtvrti La Guaria (Ole Caribe nebo podobném), večeře, nocleh. 

Den 7
Po snídani check out z hotelu. Pokud to bude možné, tak bude následovat krátká prohlídka města Caracas (v závislosti na času odletu a aktuální situaci ve městě). Přejezd přes město, Národní Panteon, Náměstí Simona Bolivara - národní hrdina, který osvobodil Venezuelu od vlády Španělů, Los Proceres. Transfer na letiště v Caracas a návrat do Polska (přestup na jednom z evropských letišť). O přesném času odletu Vás bude informovat průvodce Rainbow Tours na místě.

Den 8
Přílet do Paříže. Odlet z Paříže s leteckou společností Air France a přílet do Varšavy - letiště Okęcie (F. Chopina)

Upozornění! 


pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno
před sezónou, po sezóně a během silvestrovského termínu můžou být některé atrakce nedostupné nebo časově či jinak omezené
prosíme vezměte si s sebou vhodný oděv (nejlépe bavlněný) - lehkou a tenkou bundu z materiálu ortalion, dlouhé kalhoty a tenkou halenku s dlouhým rukávem na výlet džunglí a hlavně pevné trekkingové sandály (kluzké kameny v blízkosti vodopádů!).
velmi užitečný bude také repelent proti hmyzu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.