Venezuela - Karibská princezna Ameriky

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Venezuela, Caracas
Název ubytování Venezuela - Karibská princezna Ameriky
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 44 726 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Část poznávací

Hotely **/*** turistické třídy, a také tzv. lodge, haciendy (ubytování na 8 nocí)

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou. Min. 2 hotely mají bazén.

Část pobytová

Hotely (3 započaté hotelové dny) - ubytování v hotelu Isla Caribe **** - All Inclusive.

Upozornění! Za příplatek možnost ubytování v hotelech: Dunes **** All Inclusive, Hesperia Isla Margarita***** All Inclusive nebo Ikin Margarita Hotel & SPA*****, HB

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Venezuely na trase
Varšava  - Caracas (jeden přestup na evropském letišti), transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. výše), vnitrostátní přelety (Caracas - Puerto Ordaz - Porlamar - Caracas), letištní taxy, ubytování v hotelech: 8 nocí v hotelu během poznávací části zájezdu, strava: snídaně a večeře, většina jídel s nápoji (místní čerstvě vymačkané ovocné šťávy, voda), oběd v lodge viz. program a 3 noci ve vybraném hotelu na ostrově Margarita (strava dle popisu vybraného hotelu), asistence polského představitele při odbavení (zavazadla budou odbaveny na celou cestu), průvodce - vedoucí skupiny během poznávací části zájezdu, cestovní pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (ceny viz. výše), jiná strava a nápoje než je uvedeno v programu, ostatní osobní výdaje. Náklady na účast v programu, včetně vstupného, odletových poplatků, místních průvodců a spropitného je 130 USD (povinný poplatek na místě).ProgramCaracas - vodopády Gran Sabana - Národní park Canaima - uprostřed džungle - indiánská vesnička na kůlech - delta Orinoko a Caroni - dvě řeky v jednom korytě - odpočinek na Karibské pláži - ostrov Margarita

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let)​.
Sraz 2 hodiny před odletem na letišti F. Chopina, Varšava - odletová hala, stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád najdete na: http://r.pl/rozklady Let do Caracas přes jedno z evropských letišť (přestup: Paříž nebo Amsterdam). Přílet do Caracas, ubytování v hotelu nedaleko letiště, večeře, nocleh.

Den 2
Po snídani přelet letadle do Puerto Ordaz. Město položené na břehu dvou řek Caroni a Orinoko, které společně s blízkým  San Felix tvoří větší metropoli: Ciudad Guayana. Po příletu přejezd do vesnice Boca de Uracoa, kde asi hodinu poplujeme loďkami po kanálech Delty Orinoko a budeme obdivovat bohatství této přírodní botanické zahrady. Při troše štěstí tu můžeme potkat kapibary, různé druhy opic, tukany, kolibříky či krásné ibisy rudé. Cesta končí v Lodge Bujana, postaveném na kůlech (nebo podobným) - je nutné si zabalit nejnutnější věci do příručního zavazadla, protože nebudeme mít přístup k autokaru a hlavním zavazadlům. Pro zájemce oběd za poplatek cca 15 USD. Po obědě poplujeme do vesničky Indian Warao - "lidé z člunu". Návrat do lodge na večeři. Nocleh ve dvoulůžkových dřevěných domcích (s koupelnou), umístěných ve velmi divokém, ale pěkném kousku džungle, kam civilizace našich časů ještě nedorazila. Architektura domků je typická pro region Delty a harmonicky splynula s okolní přírodou. Panující ticho, které přispívá k relaxaci, je přerušované pouze zvuky zde žijících zvířat. Zájemci se mohou zúčastnit večerní výpravy indiánskými kánojemi po kanálech Delty (za poplatek cca 15 USD). (trasa 150 km)

Den 3
Před snídaní, během východu slunce doporučujeme pozorování probouzející se divoké zvěře z terasy lodge. Snídaně a následuje další poznávání Delty Orinoko. Poplujeme do největší osady zdejších Indiánů (možnost nákupu zajímavých suvenýrů - např. palmové houpací sítě, sošky z balzového dřeva či různé ozdoby z fazolí). Oběd sníme venku a vydáme se na krátkou procházku džunglí. Uvidíme zajímavé rostliny, které pomáhají člověku přežít v tomto náročném prostředí. Den plný atrakcí zakončíme lovem piraní a pozorování západu slunce. Návrat do lodge na večeři a nocleh. 

Den 4
Po snídani se vydáme na cestu zpět do přístavu Boca de Uracoa. Následuje přejezd autobusem do Puerto Ordaz. Ubytování v hotelu Venetur na území Národního parku La Llovizna, čas na odpočinek nebo možnost fakultativního výletu do blízkého přírodního parku Cachamay (cena cca 65 USD), kde poplujeme lodí po řece Caroni a budeme pozorovat obří balvany rostoucí z vody, vodní kaskády, volavky bílé a šedé, kormorány a cari-cari, ptáky lovící hady. Po té poplujeme do Parku La Llovizna, kde můžete vyzkoušet koupání ve vodopádu La Llovizna. Koupání zažijeme na jedné z krásných odlehlých pláží na řece Caroni. Následující etapou cestu bude místo setkání dvou řek: Orinoko a Caroni. Nabídne se nám zajímavý pohled na tok dvou řek v jednom korytě, aniž by se navzájem smíchaly. Během exkurze se podávají chlazené nápoje a místní pivo. Večeře a nocleh. (trasa cca 20 km)

Den 5
Snídaně, check out, přejezd autobusem směr Gran Sabana - krajina vodopádů, zalata a diamantů. Jedno z nejstarších a nejpěknějších míst na zemi. Gran Sabana - to je obrovská plošina, které dominují obří stolové hory - z nichž nejvyšší je Roraima. Řeky přetínající krajinu vytvořily sérii neuvěřitelných nejvyšších vodopádů světa. Gran Sabana je jedním z nejvýznamějších a největších národních parků v Jižní Americe. Na jeho území žijí Indiáni kmene Pemon, které poznáme už při večeři, která bude připravena v našem resortu Kamoiran. Resort Kamoiran leží u malebné řeky a vodopádu se stejným názvem. (trasa cca 450 km)

Den 6
Po snídani prohlídka malebné Gran Sabany - fakultativní výlet do nejpěknější části oblasti - pod vodopád Aponguao (za poplatek cca 85 USD, oběd je v ceně výletu). Ráno vyjedeme jeepy směrem k největší osadě indiánů kmene Pemón, kde poznáme jejich zvyky a kulturu a navštívíme typický indiánský bazar s místními řemesly, suvenýry a místní pochoutkou - pikantní omáčkou s mravenci bachaco. Možnost nákupu suvenýrů a ochutnání místních delikates. Po té následuje koupání pod vodopádem a oběd v místní restauraci. Klienti, kteří se nezúčastní fakultativního výletu, stráví den u jednoho z vodopádů v okolí resortu Kamoiran. Návrat na večeři a nocleh v resortu Kamoiran. (trasa cca 100 km)

Den 7
Snídaně, opuštění hotelu a přejezd k vodopádu Kawi. Je to okouzlující kout schovaný mezi endemickou vegetací Gran Sabany s přírodním bazénem, potokem s kamenným dnem a kaskádami, pod kterými stojí za to ochutnatn osvěžující koupel. V okolí můžete obdivovat orchideje, které zde rostou volně v přírodě. Následuje přejezd do vesničky indiánského kmene Pemón, v jejímž okolí uvidíme působivý 50m vysoký vodopád Kama Meru. Dalším bodem programu bude San Francisco de Yuruani. Cesta bude pokračovat k Jaspisovému potoku, který je skutečným zázrakem přírody. Další zastávka bude u potoku Quebrada Pacheco - relaxační koupel v přírodní "jacuzzi", vymleté v kamenném dně vodou. Další přejezd do jednoho z nejjižnějších měst Santa Elena, která má spíše brazilský charakter, díky poloze u hranic s Brazílií. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh. (trasa cca 150 km)

Den 8
Po snídani přejezd do města Luepa, povinný výlet (za poplatek 380 USD, který zahrnuje přelet letadlem za 340 USD a přelet ultralehkým letadlem za 40 USD) do Parku Canaima (jeden z 6 největších národních parků na Zemi - je na seznamu UNESCO). Během této "cesty ke zdrojům" můžete obdivovat nejstarší geologické formy Země a bohatou faunu a flóru tropické džungle. Z oken letadla dobře uvidíte na mystickou stolovou horu Tepui. Za příznivého počasí vletíme do Ďáblova kaňonu, abychom viděli dechberoucí vodopád Salto Angel, který je nejvyšší na světe (měří 979m, což znamená, že je 16x vyšší než Niagára). Přežijeme vzrušující cestu k vodopádům El Sapo a El Hacha (odvážní se mohou s průvodcem projít pod vodopádem). Oběd v nejpěknějším resortu v parku Canaima. Následuje přelet do Puerto Ordaz. Večeře a nocleh v hotelu v Puerto Ordaz. (trasa 200 km)

Den 9
Po snídani transfer na letiště, přelet na ostrov Margarita. Transfer do vybraného hotelu, odpoledne volný čas na odpočinek, koupání a opalování. Večeře a nocleh. (trasa cca 150 km)

Den 10 - 11
Odpočinek na ostrově Margarita. Čas na koupání a opalování (strava dle hotelu vybraného pro pobyt). Možnost fakultativních výletů:


Diverland - přejezd do zábavního centra kombinovaného s mini zoo, které se nachází v Porlamar. Plavání s delfínami - to je 30-40 minutový program, během kterého se účastníci výletu baví se třemi přátelskými delfíny pod dohledem instruktora. V programu je také plavání s delfínem držíc se jeho ploutve. Můžete si také zakoupit fotografie a video pořízené během atrakce. Cena výletu cca 90 USD.
Národní Park Los Roques (letecký výlet) - souostroví Los Roques (Venezuela) je ještě pořád málo známé, ale patří mezi nejkrásnější místa Karibského moře. Souostroví se skládá z několika malých a většinou neobydlených ostrůvků, krásných korálových útesů, bílých pláží a lagun v nejkrásnějších odstínech blankytně modré a tyrkysové. Architektura Los Roques - to jsou malé krásně barevné karibské domky a ulice vysypané bílým pískem místo chodníků. V ceně výletu je transfer na letiště, přelet letadlem Margarita - Los Roques - Margarita, průvodce, strava a šnorchlování. Za poplatek navíc: vstup do Národního Parku Los Roques, letištní taxy, zapůjčení vybavení pro šnorchlování. Cena výletu cca 320 USD.
La Restinga - výprava do Národního Parku La Restinga. Ramena se slanou vodou tvoří základ pro růst stálezelených mangronovníků, které patří k nejbohatším ekosystémům na Zemi. Je zde velké bohatství fauny i flóry (mnoho druhů ptáků, mořských koníků, spousta ryb a miliony ústřic). Po dokončení výletu lodí volný času na koupání a opalování. Během zpáteční cesty možnost nákupu řemeslných výrobků a ochutnávka cocady. Cena výletu cca 45 USD.


Den 12
Opuštění hotelu na Margaritě, transfer na letiště v Porlamar, přelet do Caracas a zpáteční let do Polska (přestup na jednom z evropských letišť). Přesný čas srazu k odjezdu Vám oznámí delegát Rainbow Tours na místě. 

Den 13
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie (F. Chopina).

Upozornění!


pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo obráceno
prosíme vezměte si s sebou vhodný oděv (nejlépe bavlněný) - lehkou a tenkou bundu z materiálu ortalion, dlouhé kalhoty a tenkou halenku s dlouhým rukávem na výlet džunglí a hlavně pevné trekkingové sandály (kluzké kameny v blízkosti vodopádů!). Velmi užitečný bude také repelent proti hmyzu.
 Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.