Venezuela - na divokém západě

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Venezuela
Název ubytování Venezuela - na divokém západě
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 48 245 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací část zájezdu

Hotely turistické kategorie **/***, a také tzv. lodge, haciendy (4 noci)

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou. Minimálně 3 hotely mají bazén.

Camping (1 nocleh) - v hamaku (houpací síti). Koupelna je v areálu campingu.

 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do Venezuely na trase Varšava - Caracas (jeden přestup na evropském letišti), transfer letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), vnitrostátní přelety viz. program, letištní popatky, ubytování v hotelech - 12 nocí v hotelu během poznávací části zájezdu, 1 noc v kempu (hamak pod Salto Angel), strava: snídaně a večeře, většina jídel s nápoji (z nápojů místní čerstvě vymačkané ovocné šťávy, voda), 3 obědy během programu, asistence polského představitele při odbavení (zavazadla budou odbaveny na celou cestu), průvodce - vedoucí skupiny během poznávací části zájezdu, cestovní pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety (ceny jsou uvedeny v programu), jiná strava a nápoje než je uvedeno v programu, ostatní osobní výdaje. Náklady na účast v programu, včetně vstupů, odletových poplatků, místních průvodců a spropitného je 345 USD (povinný poplatek na místě).ProgramSalto Angel ze tří perspektiv - z ultralehkého letadla, z lodě a z houpací sítě • divoké pláže Karibiku • Indiáni kmene Pemon • káva, kakao, výrobky ze dřeva balsa • kovbojské rytmy joropo • kapybary, kajmani, želvy, pásovci, tukani a ibisi 

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let)​.
Sraz 2 hodiny před odletem na letišti F. Chopina, Varšava - odletová hala, stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád najdete na: http://r.pl/rozklady Let do Caracas s mezipřistáním v Paříži. Přílet do Caracas v odpoledních hodinách, ubytování v hotelu s bazénem, odpočinek, večeře, nocleh.

Den 2
Po snídani přejezd na letiště a přelet do Barinas. Následuje přejezd směr El Cedral, kde se jsou rozsáhlé planiny Los Llanos, pokryté hustou trávou a protkané četnými řekami (hlavní řekou je Orinoko). Tato oblast pannenské přírody, táhnoucí se přes Venezuelu i Kolombii, je mekkou mnoha zvířat: krokodýlů, pásovců, pekari páskovaných, anakond, želv a mnoha druhů barevných ptáků (např. kardinála červeného, ibisa rudého či orla). Cesta na safari, pozorování leguánů (vyhřívajících se na slunci), kajmanů, kapybar, představení lovných ptáků - to jsou jen některé z atrakcí, které nás čekají v tomto neuvěřitelně bohatém regionu Venezuely. Návrat na ranč, oběd (zahrnutý v ceně), večeře, nocleh. Atrakcí tohoto místa je bar s typickou hudbou tohoto regionu, doporučujeme zde strávit večer.

Den 3
Po snídani pokračujeme prohlídkou po Los Llanos - tentokrát v lodích. Nezapomenutelné putování rameny řeky a hledání zajímavých exemplářů ptáků - barevných papoušků, želv mata-mata a mravenečníka obřího. Přestávka na lov piraní pod dohledem místních průvodců. Návrat na ranč, po cestě budeme pozorovat nádherný západ slunce, večeře, nocleh.

Den 4
Po snídani přejezd na ranč Hato Cristero a naše první setkání s venezuelským divokým západem. Jihoameričtí kovbojové jsou známí pro svou statečnost a odříkání. Pohostinnost mají v krvi. Dojezd na ranč (ubytování ve středisku s bazénem a pěknou zahradou), oběd (zahrnutý v ceně) a výlet jeepy na safari po Los Llanos. Na konci safari koupel v přírodních bazénech, kde odpočívají kovbojové po těžké práci. Večeře s joropo - hudba de los Ilaneros.

Den 5
Po snídani odjezd z Hato Cristero ve směru koloniální Haciendy Antigua Mision, která byla založena v roce 1790 otci kapucíny. Pokud bude dostatek času zastavíme cestou v Tintorero, kde uvidíme umělecká řemesla charakteristická pro tento region. Obrovská semena stromu Tagua jsou velmi podobná pravé slonovině. Přestávka na oběd (za poplatek). Ubytování  v okouzlujícím hotelu (velký bazén, lehátka, slunečníky), který se nachází v areálu krásné botanické zahrady. Prohlídka zahrady ve vozidlech Melex. V zahradě se nachází spousta druhů rostlin, obří baobaby, palmy, orchideje, helikonie, buccare a jacarandy. Večeře a nocleh. 

Den 6
Po snídani prohlídka nejstaršího venezuelského národního parku Henry Pitter. Je to svět původní nedotknuté přírody obklopený Karibským mořem s tajemnými nedostupnými divokými plážemi. Žije zde spousta zvířat a stovky pohádkově barevných druhů ptáků. Přejezd malebnou cestou přes hory do přímořského letoviska Puerto Colombia. Už jenom samotný přejezd autobusem CHIVA (typickým pro tento region) je zajímavým zážitkem. Cestou zastávky na vyhlídkových bodech. Přestávka na oběd na pláži (za poplatek). Po obědě procházka po malebné rybářské vesničce nacházející se při úpatí hor. Toto místo je známé pro domácí výrobu čokolády z místního kakaa, které je jedno z nejlepších na světě. Ubytování, večeře a nocleh v Posadě. Pro zájemce prohlídka okolí starým americkým veteránem (cca 20 USD/os.).

Den 7
Po snídani přeprava loděmi na jednu z divokých pláží, na kterou není přístup po pevnině. Následuje návštěva kakaové plantáže v Plaza Chuao. Celou produkci této plantáže vykupuje známý výrobce čokolády. Přejezd přes plantáž ve vozidle typu safari. Krásné výhledy na zeleň, potoky a hory. Návštěva obchodu, kde si můžete koupit pravou domácí čokoládu. Z Chuao přeprava loděmi na další pláž Cepe, která také není dostupná po pevnině. Přestávka na oběd (za poplatek), možnost ochutnat místní speciality právě vylovené z moře. Čas na koupání a opalování na tomto krásném divokém a nedostupném místě. Návrat rybářskými loděmi do Puerto Colombia. Večer možnost nákupu suvenýrů a ručně vyráběných výrobků na místním bazaru. Večeře a nocleh na stejném místě.

Den 8
Po snídani odjezd směr Caracas. Podle aktuální situace v městě Caracas zrealizujeme buď krátkou prohlídku hlavního města nebo pojedeme na vrch Avila, odkud je nádherný výhled na město. Přejezd přes město do Panteonu, následuje Náměstí Simona Bolivara, osvoboditele Venezuely od nadváldy Španělů. Muzeum věnované životu a činnosti této důležité postavy, a také dům, kde se narodil. Následuje transfer na letiště a přelet do Puerto Ordaz, transfer do hotelu Venetur, nacházejícího se na území Národního parku La Llovizna. Procházka po parku La Llovizna. Během procházky uvidíme uprostřed bujné tropické vegetace obří balvany trčící z vody a vodní kaskády vodopádu La Llovizna. Při troše štěstí můžete tady potkat zajímavé ptáky: volavky, kormorány, cari-cari nebo ptáky lovící hady. Návrat na večeři a nocleh.

Den 9
Po snídani odjezd na letiště v Puerto Ordaz a krátký přelet do Národního parku Canaima.
Upozornění! Hlavní zavazadlo bude v Caracasu. S sebou si vezměte pouze příruční zavazadlo s max. hmotností 8kg/os.
Vzrušující tříhodinová plavba loděmi proti proudu řeky Carrao do střediska, které se nachází přímo naproti nejvyššímu vodopádu světa - Salto Angel 979 m n.m. Meandrující řeka v dešťovém lese před námi co chvíli odkrývá úžasné výhledy. Uvidíte také Auyantepui, ze které pádá dolů slavný vodopád. Cestou přestávka na oběd (zahrnutý v ceně). Ubytování v krytých altáncích - v hamaku (houpací síti). Koupelna je v areálu kempu. Večeře připravena místními indiány, nocleh.

Den 10
Po snídani výprava pod vodopád (trekking cca 2 hod.). Úžasný a dechberoucí zážitek Vás čeká už od rána - propudí Vás šum padající vody a uvidíte nádherný výhled z tohoto místa. Vodopád padá dolů z výšky témeř jednoho kilometru (979 m). Brzy odpoledne následuje přeprava loděmi do Waku Lodge, ubytování v resortu u řeky s krásnými výhledy na vodopády El Sapo a El Hacha. Dále následuje setkání s papoušky a tukany, kteří tu žijí volně nebo jsou ochočení. Možnost koupání, rybaření a fotografování. Večeře a nocleh ve Waku Lodge.

Den 11
Po snídani krátká plavba kánojemi pod vodopády. Pro zájemce možnost přejít pod vodopádem El Hacha - Siekiera (s místním průvodcem). Zbytek dne je ponechán pro odpočinek a opalování na tomto nádherném místě. Pro zájemce fakultativní výlet k vodopádu Kavac (ultralehkým letadlem a pěšky) za cca 170 USD s přeletem nad vodopádem Salto Angel nebo pouze přelet ultralehkým letadlem nad Salto Angel za cca 50 USD. Večeře a nocleh na stejném místě.

Den 12
Po snídani volný čas na relax a nákupy suvenýrů v NP Canaima. Kolem poledne krátký přelet přímo z NP Canaima do Puerto Ordaz. A dále pak pravidelnou linkou do Caracas. Ubytování v hotelu Ole Caribe nebo podobným s bazénem. Večeře a nocleh.

Den 13
Po snídani odpočinek v hotelu. Následuje transfer na letiště a zpáteční let do Polska.

Den 14
Ráno přílet do Varšavy.

Upozornění!
- pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo obráceno.
- vzhledem k počasí v období od března do května spojeného s úrovní hladiny řeky Carrao, je zde možnost záměny noclehu v hamaku (houpací síti) za nocleh v lodge na území parku Canaima. V tomto případě uvidí klienti vodopád Salto Angel z ultralehkého letadla. 
- prosíme vezměte si s sebou vhodný oděv (nejlépe bavlněný) - lehkou a tenkou bundu z materiálu ortalion, dlouhé kalhoty a tenkou halenku s dlouhým rukávem na výlet džunglí a hlavně pevné trekkingové sandály (kluzké kameny v blízkosti vodopádů!). Užitečný bude také repelent proti hmyzu!Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.