Z horní poloviny Karibiku - Los Roques

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Venezuela
Název ubytování Z horní poloviny Karibiku - Los Roques
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 53 629 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** turistické třídy a také tzv. lodge, haciendy, pousady (8 nocí).

Pokoje: 2 - lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet pravidelnou linkou do Venezuely - Caracasu (přes jedno z evropských letišť), transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz. níže), vnitřní přelety, letištní taxy, ubytování v hotelech (viz. níže): 8 nocí v hotelu během poznávací části, stravování: snídaně a večeře (většina jídel s nápoji, místní čerstvě vymačkané šťávy a voda), služby polského zástupce během odbavení na letišti (zavazadla budou odbaveny na celou cestu), delegáta - vedoucího skupiny během poznávací části, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), jinou stravu než je uvedeno v programu, nápoje (pokud není v programu uvedeno jinak), osobní výdaje. Náklady na účast v programu - 95 USD (povinný poplatek na místě - zahrnuje vstupné, odletové poplatky, poplatky místním průvodcům a spropitné).ProgramKorálový atol Los Roques - pohádkový, azurový Karibik - takový neznáte • Salto Angel - nejvyšší vodopád světa • vodopády Gran Sabany a stále zelený deštný les • skutečný život v džungli - delta Orinoka • tukani, obří papoušci, šarlatové ibisy, želvy a korálový útes • Quebrada Pacheco - koupání pod vodopády, přírodní vířivky • vzrušující přechod pod vodopádem El Hacha • setkání s indiány kmene Pemón a Warao • pečení mravenci a pikantní omáčka bochaco - chutě Venezuely

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz 2 hodiny před odletem letadla na letišti Okęcie, Varšava - odletová hala, stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letový řád sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet do Caracasu přes jedno z evropských letišť (přestup: Paříž nebo Amsterdam). Přílet do Caracasu, poté krátký vnitřní přelet do Puerto Ordaz. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu Venetur (v oblasti Národního parku La Llovizna).

Den 2
Snídaně. Poté procházka po parku La Llovizna. Během procházky uprostřed exotické flóry uvidíme obrovské skály vyčnívající z vody a vodní kaskády vodopádu La Llovizna. Při troše štěstí zde můžeme vidět zajímavé ptáky: volavky bílé a šedé, kormorány a cari-cari, ptáky lovící hady. Vystěhování z hotelu a následně přejezd ve směru Gran Sabana - krajiny vodopádů, zlata a diamantů. Během cesty uvidíme jev bifurkace dvou řek: Orinoka a Caroni. Nabídne se nám zajímavý přírodní úkaz, kdy obě řeky budou pokračovat spolu v jednom korytě, aniž by se jejich vody navzájem smíchaly. Večeře a přenocování ve středisku Kamoiran provozovaném Indiány, které leží u malého vodopádu stejného názvu. (Trasa asi 450 km)

Den 3
Snídaně. Následně vzrušující prohlídka nádherné Gran Sabany, země vodopádů, obřích stolových hor Tepui a meandrující řeky Carao ve stále zeleném deštném lese. Přejezd do indiánské vesničky kmene Pemón. V této oblasti jako první uvidíme impozantní, 50 m vysoký vodopád Kama Meru. Dalším na naší trase bude okouzlující vodopád Kawi. Vodopád je schovaný mezi endemickou vegetací Gran Sabany s přírodním bazénem, potokem s kamenným dnem a kaskádami, pod kterými stojí za to vychutnat si osvěžující koupel. V okolí lze obdivovat nádherné orchideje, které zde rostou volně v přírodě. Další zastávka bude u potoka a vodopádu Quebrada Pacheco - osvěžující koupel v přírodní "vířivce". Přejezd do San Francisco de Yuruani a dále k Jaspisovému potoku, který je skutečným zázrakem přírody. Krásný červený jaspis mění barvy podle dopadu slunečních paprsků (především brzy odpoledne). Během cesty na jih se zastavíme na vyhlídce, odkud za příznivých podmínek uvidíme řetězec východních Tepui, včetně nejznámějších a tajemných Tepui Kukenan a Tepui Roraima. Další přejezd do jedné z nejjižnějších obcí Santa Elena, která díky svému umístění u hranic s Brazílií má také brazilský charakter. Přejezd na brazilskou stranu na nákupy (doporučujeme především brazilské houpací sítě - hamak). Ubytování v hotelu, večeře, přenocování.

Den 4
Po snídani přejezd do města Luepa, dvojí letecký výlet - přelet malým letadlem a ultralehkým letadlem (povinný poplatek 380 USD placený na místě) do Národního parku Canaima (jeden z 6 největších národních parků na Zemi - na seznamu UNESCO). Během tohoto výletu budeme obdivovat nejstarší geologické útvary Země a bohatou faunu a flóru tropické džungle. Z oken letadla jsou dobře viditelné mystické stolové hory Tepui. Za příznivého počasí vletíme do Ďáblova kaňonu, abychom viděli nádherný vodopád Salto Angel, který je nejvyšší na světě (měří 979 m, což znamená, že je 16x vyšší než Niagára). Po krátké přestávce další vyhlídkový let ultralehkým letadlem, který nám ukáže vodopád z jiné, ještě zajímavější perspektivy. Budeme mít příležitost si udělat ty nejzajímavější fotografie. Odpoledne zažijeme vzrušující plavbu lodí k vodopádům El Sapo a El Hacha (odvážní mohou s průvodcem projít pod vodopádem). Na území parku uvidíme exotické ptáky, např.: velké papoušky ara a tukany. Oběd v nejkrásnějším středisku v Národním parku Canaima. Následně přelet do Puerto Ordaz. V té době budou zavazadla přepravena autokarem do Puerto Ordaz. Večeře a přenocování v hotelu v Puerto Ordaz. (Trasa asi 200 km)

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Boca de Uracoa, odkud nás čeká asi hodinová plavba loďkami po kanálech delty Orinoko. Budeme pozorovat bohatství této přírodní botanické zahrady. Při troše štěstí zde můžeme vidět: kapibary, různé druhy opic, tukany, kolibříky a překrásné ibisy rudé. Cestu zakončíme v lodgii Bujana, postavené na kůlech (nebo v podobné). Pro zájemce oběd (za příplatek cca 15 USD). Po obědě poplujeme do vesničky indiánů kmene Warao - "lidé řeky". Návrat do lodge na večeři. Přenocování ve dvoulůžkových dřevěných domcích (s koupelnou), umístěných ve velmi divokém, ale pěkném zákoutí džungle, kam civilizace našich časů ještě nedorazila. Architektura domků je typická pro region Delty a harmonicky splynula s okolní přírodou. Panující ticho, které přispívá k relaxaci, je přerušované pouze zvuky zdejších zvířat. Pro zájemce večerní výprava za kajmany, plavba indiánskými kánoemi po kanálech Delty. (Trasa asi 150 km)

Den 6
Před snídaní, během východu slunce doporučujeme pozorování probouzející se divoké přírody z terasy lodge. V mezičase doporučujeme plavbu na typických indiánských kánoích. Snídaně, poté plavba loděmi do přístavu Boca de Uracoa. Transfer na letiště v Puerto Ordaz, přelet do Caracasu, ubytování v hotelu ve čtvrti La Guaria (Ole Caribe nebo podobném), večeře, přenocování. 

Den 7
Časná snídaně a odjezd na letiště s příručním zavazadlem. Přelet do Národního parku Los Roques. Letadla přistávají na největším a jediném obydleném ostrově souostroví - El Gran Roque (název znamená "velká skála"). Další větší ostrovy Los Roques jsou: Francisqui, Nordisqui, Madrisqui a Crasqui. Souostroví Los Roques je korálovým atolem, který se skládá z několika malých, většinou neobydlených ostrovů, nádherných korálových útesů, bílých pláží pokrytých drobným korálem a lagun v nejkrásnějších odstínech modré a tyrkysové. Je to stále velmi málo známé místo, které patří mezi nejkrásnější v Karibském moři. Vizitkou Los Roques je architektura malých, pohádkově barevných karibských domů a ulice pokryté bílým pískem místo chodníků, ohrazené velkými mušlemi. Den strávíme plavbou katamaránem po souostroví. Během plavby několik zastávek na ostrovech, kde si budeme moci zaplavat, opalovat se a obdivovat úžasné výhledy. Vřele doporučujeme šnorchlování, protože místo je prostě neuvěřitelné. Za příplatek: pronájem masky na šnorchlování. Ubytování a přenocování v typické karibské pousadě, večeře.

Den 8
Snídaně, volný čas na Los Roques. Lze zůstat na pláži, na největším ostrově Gran Roques, kde si každý najde něco pro sebe. K dispozici jsou vodní sporty např. kitesurfing a widsurfing. Pro zájemce doporučujeme fakultativní výlet, během kterého se vypravíme do více vzdálených ostrůvků Národního parku. Během cesty doplujeme k chovu humrů umístěnému na vodě. Následně dojedeme k nádherné pláži, kde dva ostrovy propojeny úzkým průsmykem vytvářejí pohádkovou krajinu. Uvidíme mořské želvy v různých stádiích vývoje - od těch nejmenších, které se právě vylíhly z vajec až po dospělé. Návrat na přenocování do pousady, večeře.

Den 9
Po snídani vystěhování z hotelu, přelet do Caracasu. Pokud to bude možné, bude následovat krátká prohlídka hlavního města Caracas (v závislosti na času odletu a aktuální situaci ve městě). Přejezd přes město, Národní Panteon, Náměstí Simona Bolivara - národního hrdiny, který osvobodil Venezuelu od vlády Španělů, Los Proceres. Transfer na letiště v Caracasu a návrat do Polska (přestup na jednom z evropských letišť). Přesné časy srazu uvede delegát Rainbow Tours na místě.

Den 10
Přílet do Paříže. Odlet z Paříže s leteckou společností Air France a přílet do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno.
- Před sezónou, po sezóně a během silvestrovského termínu mohou být některé atrakce nedostupné nebo časově či jinak omezené.
- Prosíme, vezměte si s sebou vhodný oděv (nejlépe bavlněný) - lehkou a tenkou bundu z materiálu ortalion, dlouhé kalhoty a tenkou halenku s dlouhým rukávem na výlet džunglí a hlavně pevné trekkingové boty (kluzké kameny v blízkosti vodopádů!).
- Velmi užitečný bude také repelent proti hmyzu!Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.