Barevný Vietnam s plavbou v zátoce Ha Long Bay

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam, Asie, Vietnam
Název ubytování Ubytování Vha
Typ ubytování Kombinované
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 49 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceVietnamVietnam je nám ze všech zemí exotické jihovýchodní Asie obrazně i doslova nejblíž. Z našich ulic známe vietnamské večerky, obchůdky, tržnice, restaurace i rychlovývarny otevřené dlouho do noci. Štěbetání Vietnamců v jejich zvláštní řeči, naši vlastní kamarádi z vietnamské menšiny, kterých si mnozí hovoří banánové děti, navenek žlutí, ale uvnitř bílí, cítí se pevnou součástí naší společnosti. Nebo jinak. Vietnam jako náš bratr z dob socializmu, kdy se konali družby socialistických zemí a z dálky tisíce kilometrů k nám přicházeli Vietnamci pracovat, žít a brzy po pádu komunistického režimu také uplatnit svého podnikavého ducha.Ještě jinak. Vietnam jako kulisa nespočetného množství filmů, pár seriálů, tragických i komických, s nevyčerpatelnou tématikou americko – vietnamské války v 60. a 70. letech minulého století.Tohle všechno je ale jen nástin, upoutávka na skutečný, exotický a nesmírně přítažlivý Vietnam. Tak krásné přírodní scenerie, ruch na ulicích, pestrost vůní, chutí a barev nenaleznete nikde jinde. Vietnam je socialistická společnost s nevídaným rozkvětem malého podnikání, doktríny komunistické strany vedle buddhistických, křesťanských i jiných svatostánků, bývalá francouzská Indočína, kde stále můžete prožít vliv dávné nadvlády čínského císařství či mocné khmérské říše. Asijská země se vším, co k tomu patří – cyklorikše na ulicích, maso z bizarních zvířat na talíři, křehké ženy na ulicích prodávající květy a vábivé čerstvé ovoce.Vychutnejte si Vietnam plnými doušky. A když se příště mezi vašimi známými k této zemi stočí řeč, zažijte si ten pocit, když můžete říct “tak tam jsem byl…“.

Program zájezdu

1. - 2.den:

odlet z Prahy do HANOJE, dle aktuálního letového řádu večerní prohlídka tohoto rušného hlavního města Vietnamu.

3. den:

celodenní prohlídka metropole na Rudé řece. Většina památek je kompaktně poskládána ve čtvrti Ba Dinh, které dominuje HO ČI MINHOVO MAUZOLEUM A MUZEUM včetně jeho rodného domu. Strýčka Ho opustíme a vydáme se k PREZIDENTSKÉMU PALÁCI, který si prohlédneme při procházce palácovými zahradami. Významným symbolem města je rovněž PAGODA JEDNOHO SLOUPU s obřím stromem bo, pod nímž se Buddhovi dostalo osvícení, nebo nejuctívanější hanojských chrámový komplex CHRÁM LITERATURY, do kterého se vstupuje dvoustupňovou branou Van Mieu.

4. den:

opustíme Hanoj a podél Rudé řeky pojedeme kolem rýžových políček až k zátoce HA LONG BAY, kde se vydáme za neopakovatelným zážitkem v podobě plavby mezi smaragdovými vápencovými stěnami v zátoce HA LONG BAY. Prohlédneme si úchvatné jeskyně, užijeme si oběd na lodi, vykoupeme se v moři a budeme proplouvat mezi několika z asi 3 000 ostrovů. Večer na nás čeká romantické výhledy na zátoku u večeře a dobrého drinku přímo na lodi. Nocleh ve velmi pohodlných kajutách.

5. den:

probudíme se do krásného rána na lodi, vyfotíme si východ slunce nebo si zacvičíme taichi. Na kajaku proplujeme zátokou a navštívíme rybářskou vesničku. Dnes budete mít neopakovatelnou možnost stát se vietnamským kuchařem, jelikož se zúčastníme hodiny vaření. Výsledkem vaření bude váš vlastní oběd. Poté připlujeme zpět na pevninu a vrátíme se do Hanoje, kde dokončíme naši prohlídku. Nesmíme zapomenout na koloniální domky ve Francouzské čtvrti, které dominuje budova OPERY, jež je skvělou ukázkou pařížské architektury. Večer se projdeme po úchvatném mostě Huc na jezeře HOAN KIEM, který je postaven z červeně lakovaného dřeva, a krásný den zakončíme představením vodních loutek. Večer odjedeme nočním lehátkovým vlakem podél toku Rudé řeky do hornatého severu, kterému vévodí mimořádné krásné místo na úpatí nejvyšší vietnamské hory Fan Si Pan - SA PA.

6. den:

ráno příjezd do SA PA, kde si trochu odpočinete od chaosu a dopravy, která je typická pro Hanoj. Odsud vyrazíme silnicí vedoucí do nejřidčeji osídlené části severního Vietnamu k PRŮSMYKU NEBESKÉ BRÁNY ležícímu ve výšce 2 100 m, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy do okolí, na menšinové vesničky a zajímavé vodopády. Následuje oběd formou pikniku. Nacházíme se v území izolovaných vesnic, kde žije asi 6 milionů příslušníků etnických menšin. A my se na chvilku staneme jejich přáteli, jelikož se vydáme, chvilku pěšky a pak zase mototaxíkem, na průzkum vesnice TA VAN, jež je osadou kmene Dao a Giay, a večer tu strávíme nocleh přímo ve vesnici, mezi rýžovými poličky a zvlněnými horami. Místní nás rádi naučí pár základních slovíček z jejich dialektu, ukáží nám, jak se vyrábí košíky nebo výšivky a uvaří nám večeři.

7. den:

po probuzení do klidného rána se vydáme ještě na návštěvu hmongské vesnice LAO CHAI a pak již působivou krajinou kolem pohoří HOANG LIEN na jih do města SON LA, jemuž dominuje bývalé francouzské vězení s muzeem. Na severu města si prohlédneme jeskyni QUE LAM NGU CHE s malou svatyní a 500 let starou vyrytou básní krále Le Thai Tonga. Večer nás čeká ochutnávka rýžového vína.

8. den:

přejezd panoramatickou silnicí mezi kávovými, čajovými a ovocnými plantážemi, v blízkosti hranice s Laosem, s možností nákupu zeleného čaje, domácích jogurtů a dalších mléčných výrobků místní produkce. Před naším dnešním cílem, kterým je vesnice MAI CHAU, budete mít možnost vidět dlouhé domy na kůlech, které jsou tradičním obydlím Hmongů. Jakmile uvidíte podél silnice rozvěšené pestrobarevné látky schnoucí na slunci, budete vědět, že přijíždíme do jedné z nejúchvatnějších scenérií severního Vietnamu s nachovými horami, do vesnice BAN LAC obydlené kmenem bílých Thai, u kterých dnes, po představení tradičních tanců a po večeři, přenocujeme.

9. den:

návštěva ranního trhu, odjezd do 1. národního parku ve Vietnamu otevřeného v r. 1962 - NP CUC PHUONG sevřeném vápencovými kopci. Pokud nebudete mít štěstí zahlédnout opičky ve volné přírodě přímo v parku, určitě se s nimi setkáte v ZÁCHRANNÉ STANICI OHROŽENÝCH PRIMÁTŮ, která se stará o zraněná zvířata. V samotném NP, při procházce k 1000 let starému a 45 m vysokému stromu cho xanh tree s vyhlídkovou plošinou, narazíte na červenobřiché veverky, netopýry, mohutné prastaré kapradiny, liány, léčivé byliny, a třeba i na leoparda. Přejezd do NINH BINH a nočním vlakem do města DONG HOI, které bylo během vietnamsko-americké války srovnáno se zemí.

10. den:

z DONG HOI odjedeme do oblasti největších jeskyní světa PHONG NHA na řece Son, kde z paluby lodičky poznáme jeden z největších pralesů ve Vietnamu. Pak odjedeme do DEMILITARIZOVANÉ ZÓNY, nejbombardovanější části Vietnamu během vietnamsko-americké války, kde se projdeme částí tunelů VINH MOC, kde se skutečně během války ukrývalo asi tisíc lidí. Dále přijedeme k MOSTU HIEN LUONG, který tvoří ideologickou hranici oddělující dvě části Vietnamu. Prohlédneme si základnu DOC MIEU, kde se scházelo velení „McNamarovy linie“ a na hřbitově TRUONG SON si připomeneme zhruba 25 000 obětí amerických útoků na Ho Či Minovu stezku. Večer odjedeme do císařského města HUÉ. Večerní toulky městem si můžete zpříjemnit romantickou plavbou po Řece vůní za zvuku tradičních písní.

11. den:

HUÉ, to je ráj pro milovníky historie, skvělého jídla, a tak trochu návrat do minulosti. Žije tu spoustu intelektuálů a zcela běžně tu potkáte dívky oděné do tradičního šatu ao dai. My při naší procházce městem vyrazíme do samotného centra Hué, do pevnosti, za jejímiž hradbami se nacházelo CÍSAŘSKÉ MĚSTO s hlavní dominantou ZAKÁZANÝM PURPUROVÝM MĚSTEM a překrásnými zahradami, které jsou pro Hué typické. Na oběd vyrazíme přes Řeku vůní na tržnici DONG BA, kde budete moci ochutnat skutečné kulinářské speciality, např. banh khoai - nejslavnější místní jídlo - křupové placky z vajec a rýžové mouky se sezamovou omáčkou, vepřovým masem a mátou. Poté se na kole nebo mototaxíkem přesuneme k MAUZOLEU CÍSAŘE DUC DUCA, kde jsou pohřbeni hned tři císaři, a k nejstarší pagodě ve městě, k sedmistupňové PAGODĚ VLÁDKYNĚ NEBES Thien Mu, která nabízí poklidnou atmosféru a výhled na Řeku vůní. Odpoledne přejezd do města luceren HOI AN. Procházka při západu slunce po nábřeží BACH DANG a lucernami osvětlenými úzkými uličkami s řadou starobylých staveb až ze 16. st., které reflektují čínské, japonské, vietnamské i evropské architektonické styly. K večeři doporučujeme místní lahůdku banh it, což je těsto ze zelených fazolek a kokosu podávané v banánových listech. Opět můžete ochutnat v jednom z nesčetných levných stánků.

12. den:

ranní prohlídku HOI ANU zahájíme u JAPONSKÉHO KRYTÉHO MOSTU z červeného malovaného dřeva, přesuneme se do KANTONSKÉHO OBECNÍHO DOMU a ke kupeckému domu TAN KY, suvenýr v podobě tradiční keramiky si můžete zakoupit v MUZEU KERAMIKY 15. a 16 st. Ještě před polednem vyrazíme do MY SON, kde se zachovaly nejpůsobivější pozůstatky chámské kultury. Ruiny chrámů porostlé mechem, malebné meditační síně, nápisy v sanskrtu a přívětiví lid ve vás vzbudí pocit dokonalého klidu. K večeru odjedeme do přímořského letoviska DA NANG, kde se ubytujeme nedaleko u pláže, na břehu Jihočínského moře.

13. den:

volný den, relaxace na pláži.

14. den:

nenáročný výlet na POLOOSTROV SON TRA, kterému dominuje 700 m vysoká OPIČÍ HORA pojmenovaná po hojném počtu opic, které tu žijí, okružní projížďka po poloostrově se zastávkami ke koupání na opuštěných plážích. V ZÁTOCE BAI BUT si prohlédneme obří Buddhovu sochu.

15. den:

volný den, relaxace na pláži, fakultativně lodní výlet na CHAMSKÉ OSTROVY vč. šnorchlování a oběda. Ostrovy jsou oblíbené díky bohatému podmořskému životu a setkáte se tu s milovníky ptáků, jelikož se tu již od 16. st. sbírají vlaštovčí hnízda.

16. den:

odlet do Hanoje a pak do Prahy.

17. den:

přílet do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.