Čína a Vietnam

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam, Čína
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 74 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Čína není jen Dlouhá zeď, Hliněná armáda a Peking či Šanghaj... Objevte kouzlo Hongkongu, poznejte nejkrásnější místa jižní Číny. V okolí Kantonu – města veletrhů – uvidíme pozoruhodné mnohapatrové věže budované na obranu před bandity. Projdeme se mezi unikátními červenými pískovcovými útvary a ve světoznámé oblasti homolovitých kopečků se svezeme lodí mezi vápencovými mogoty. Uvidíme také, jak vysoko se šplhají terasy rýžových polí v oblasti zvané Dračí hřbet. Ve Vietnamu zamíříme do zátoky Zanořujícího se draka, přezdívané "Guilin na vodě", kde strávíme romantický nocleh na lodi. Rušný městský provoz a vietnamská historie nás bude provázet v Hanoji, krásnou klidnou atmosféru si vychutnáme v uličkách starobylého Hoi Anu. A na závěr si v Danangu budeme moci krátce odpočinout na plážích Jihočínského moře. Okuste s námi zajímavé spojení krás jižní Číny a severního Vietnamu!Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Hongkong: přílet odpoledne či večer, transfer do hotelu; pohled na večerní rozzářený ostrov Hongkong.

3. den

Hongkong – Kanton (Guangzhou, Kuang-čou): výjezd lanovou dráhou na Victoria Peak s výhledem na celé město, procházka rušnými ulicemi moderního velkoměsta; odpoledne přejezd vlakem do Kantonu – procházka po večerní obchodní třídě.

4. den

Kanton – Kaiping (Kchaj-pching): celodenní výlet do oblasti diaolou (tiao-lou) – opevněné mnohapatrové věže (asi 1800 v celé oblasti) budované proti banditům, návštěva nejzajímavějších vesniček.

5. den

Kanton – Danxia (Tan-sia): 57 m vysoká Hua Ta (Chua-tcha) – Květinová pagoda, buddhistický klášter Hualin (Chua-lin), 600 m vysoká TV věž – 2. nejvyšší na světě uprostřed moderní zástavby, výstavní rezidence klanu Chen (Čchen); odpoledne přejezd mikrobusem do pohoří Danxia.

6. den

Danxiashan : celodenní prohlídka přírodního geoparku – procházka mezi různě vymodelovanými skalními útvary z červeného pískovce (380 útvarů s výškou až 409 m); noční přejezd lůžkovým vlakem.

7. den

Guilin (Kuej-lin) – Yangshuo (Jang-šuo): ráno příjezd do Guilinu a přejezd do centra oblasti homolovitých kopečků – projížďka po okolních vesničkách a mezi rýžovišti, výstup na vyhlídku na do nekonečna se táhnoucí homole, plavba na vorech po řece Li mezi homolemi.

8. den

Yangshuo – Longji (Lung-ťi): celodenní výlet na rýžové terasy v oblasti zvané Dračí hřbet, obývané několika nár. menšinami – procházka po terasách; nocleh  na ztichlých terasách po odjezdu většiny turistů. 

9. den

Longji – Nanning (Nan-ning): ráno výstup na vyhlídku na východ slunce nad terasami; sjezd dolů a přesun na nádraží v Guilinu; přejezd rychlovlakem do Nanningu a následně noční lehátkový vlak. 

10. den

Hanoj: brzy ráno příjezd do hl. města Vietnamu – transfer do hotelu, snídaně a krátký odpočinek; celodenní prohlídka Hanoje – rušné tržnice a živé uličky centra, Chrám literatury, mauzoleum Ho Či Mina, jezero Navráceného meče.

11. den

Halong : zátoka Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou, návštěva plovoucích vesnic místních rybářů; nezapomenutelný nocleh na lodi.

12. den

Halong – Hanoj: pokračování v plavbě zátokou – návštěva Jeskyně zázraků; návrat do Hanoje – cestou návštěva místní vesnice a představení věhlasného vodního loutkového divadla; noční lehátkový vlak.

13. den

Hue : sídlo posledních vietnamských císařů nazývané "městem harmonie" – prohlídka areálu někdejšího císařského paláce, výlet lodí k pagodě Thien Mu na břehu Voňavé řeky.

14. den

Hue – Danang: rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen; přejezd do Danangu, ubytování u pláže a odpočinek – možnost koupání, vynikající místní kuchyně bohatá na mořské plody.

15. den

Danang – Hoi An : celodenní výlet do Hoi Anu se zastávkou v zajímavých Mramorových horách; procházka starobylým městem – japonský krytý most z 16. stol., úžasná atmosféra kupeckých uliček, ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací.

16. den

Danang: odpočinek na písečných plážích Jihočínského moře či možnost individuálního poznávání města.

17.–18. den

Danang – Praha: odlet přes některé další asijské letiště (dle letového řádu) domů, přílet do ČR 18. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.