Královská města Indočíny

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam, Laos, Kambodža, Thajsko
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 79 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi za poklady jihovýchodní Asie a poznejte to nejlepší, co někdejší Indočína nabízí. Projdeme se kolem hanojského Jezera Navráceného meče, zažijeme nezapomenutelnou plavbu Zátokou zanořujícího se draka, loďkou se projedeme po Voňavé řece v Hue. Se zatajeným dechem budeme kráčet okolo majestátních angkorských chrámů, zpola utopených v okolní džungli. Po jezeře Tonle se vydáme k plovoucím vesnicím, v Bangkoku spatříme nejednu obří sochu Buddhy. Vychutnáme si poklidnou atmosféru Luang Phrabangu – města tisíců chrámů. Proti proudu legendárního veletoku Mekong doplujeme k jeskyním plným Buddhů. Vyrazíme na plovoucí trh a navštívíme nejkrásnější chrámy současné i dřívější metropole Thajska. Zájemci si cestu mohou prodloužit na vyhlášených plážích ostrova Koh Samet.Velikost skupiny:8–16 účastníkůZáložka Něco navíc:Jak vznikla zátoka Halong? Stará legenda vypráví o draku, který si razil cestu z hor směrem do moře a mrskal přitom ocasem tak silně, že celou krajinu „přemodeloval“ v úchvatnou scenérii, jejíž prohlubně a údolí se zalily vodou ve chvíli, kdy se drak vnořil do moře... proto Zátoka zanořujícího se draka.

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Hanoj: hl. m. Vietnamu – uličky starého města, romantická zákoutí u jezera Navráceného meče; večer slavné vodní loutkové divadlo.

3. den

Hanoj – Halong : přejezd do zátoky Zanořujícího se draka – plavba mezi nesčetnými vápencovými homolemi, návštěva krasové jeskyně, plovoucí rybářské vesnice; nezapomenutelný nocleh na lodi.

4. den

Halong – Hanoj: dokončení plavby – koupání či kajaking v Tonkinském zálivu (dle počasí); odpoledne návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

5. den

Hue : bývalé hl. m., sídlo posledních vietnamských císařů – rozsáhlé hrobky dynastie Nguyen, tzv. Zakázané město se síní Nejvyšší harmonie; projížďka loďkou po Voňavé řece k pagodě Thien Mu.

6. den

Hue – Luang Phrabang : přelet přes Hanoj do Laosu – toulky královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; vrch Phu Si s výhledy na řeku Mekong.

7. den

Luang Phrabang: návštěva nádherného chrámu Wat Xieng Thong; výlet lodí po Mekongu k jeskyním Pak Ou se stovkami Buddhových soch – cestou návštěva palírny či tkalcovské dílny; vodopády Kuang Si s možností koupání v jezírkách.

8. den

Luang Phrabang – Siem Reap: bývalý Královský palác; přelet do Kambodži do blízkosti angkorských chrámů.

9. den

Komplex Angkor: celodenní prohlídka chrámů – Bayon, Ta Prohm, Banteay Kdei, Sloní terasa; večer khmérské taneční vystoupení s večeří.

10. den

Siem Reap: výlet k jezeru Tonle – lodí k plovoucím vesnicím; návštěva "citadely krásek" – Banteay Srei.

11. den

Siem Reap – Bangkok: přelet do hl. m. Thajska – projížďka po řece Chao Phraya, rušná čínská čtvrť.

12. den

Bangkok: nádherně zdobený královský palác a chrám Wat Phra Keo, chrám Wat Traimit se sochou Buddhy ze zlata, chrám Wat Pho a 45metrová socha ležícího Buddhy.

13. den

Bangkok – Ayutthaya : výlet do historického parku s polorozpadlými chrámy – připomínka slavné minulosti jedné z nejstarších a nejmocnějších říší JV Asie.

14.–15. den

Bangkok – Praha: nejznámější thajský plovoucí trh Damnoen Saduak; návrat do Bangkoku a odlet domů, přílet do ČR 15. den. PRODLOUŽENÍ NA OSTROVĚ KOH SAMET:

14. den

Bangkok – Koh Samet: odpoledne přejezd přes Rayong na ostrov Koh Samet.

15.–16. den

Koh Samet: 2 dny odpočinku na krásných písčitých plážích ostrova – poklidná atmosféra, koupání a vodní sporty.

17.–18. den

Koh Samet – Praha: návrat na pevninu a odlet z Bangkoku domů, návrat do ČR 18. den.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.