Poznávací zájezd Vietnam, Velká rýžová pohádka

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 54 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Lodím tu malují oči a sobě skvělou budoucnost. Nepokořený národ. Hustá džungle a pohádkové moře. Císařská města i bambusový ráj. A francouzsko-vietnamská kuchyně? Nejlepší v jihovýchodní Asii!Poznámka Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.

Zájezdy pořádáme při obsazení minimálního počtu 4 osob.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1. - 3.den

Letecky do Hanoje, města vznášejícího se draka – staré uličky s úžasnou starodávnou atmosférou a s názvy dle řemesel, projít se tak můžete třeba Kloboukovou nebo Vějířovou ulicí, nemůžeme vynechat náměstí Ba Dinh, kde je v mauzoleu vystavený nabalzamovaný soudruh Ho Chi Minh, magické jezero Hoan Kiem, kde můžete spatřit velké vodní želvy, vynechat Vodní loutkové divadlo v Hanoji, by bylo, jako nenavštívit Eiffelovu věž v Paříži, Chrám literatury a písemnictví, kde se po sedm set let vzdělávali mandaríni, 1000 let stará císařská pagoda, koloniální Opera, pagoda obrany státu, muzeum vězení Hoa Lon, kde byl vězněn válečný zajatec John McCain, chrámový komplex Hai Ba Trung.

4. - 5.den

Čarovná Dračí zátoka - Halong Bay, nejkrásnější destinací Vietnamu, podél 120km dlouhého pobřeží můžete vidět rozmanitost místního ekosystému, korálové útesy, mangrovové lesy, Hang Dau Go -jeskyně dřevěných kůlů, romantickou atmosféru zátoky si užijeme výletem lodí mezi stovkami ostrůvků a na jednom z nich také přenocujeme, ráno si vychutnáme východ slunce nad Tonkinským zálivem.

6. - 7.den

Přesun do středního Vietnamu do Phong Nha - Ke Bang Park, národního parku, domovem největší jeskyně na světě Hang Son Doong , měřící na délku přes pět kilometrů, dalších více, jak tři sta jeskyň si prohlídneme při plavbě lodí, Phong Nha – Ke Bang má také krásnou přírodu a žije zde mnoho ohrožených druhů živočichů, jako jsou například asijští černí medvědi, tygři a sloni.

8. - 9.den

Bývalé hlavní město Annanské říše Hue – krásné a poetické město Dai Cung Mon,Hoang Than – Královská citadela ,Tu Cam Than – Zakázaná citadela, plavba lodí po čisté a voňavé řece Huong Giang, Thien Mu Pagoda – sedmipodlažní osmiboká věž, císařské hrobky Khai Dinh a citadella, 37 metrů vysoká věž Cot Co, brána Hien Nhan, pralesní tunely Vietkongu.

10. - 11.den

Bach Ma – národní park, v překladu Bílý kůň, pojmenovaný podle hustých bílých mraků, připomínajících hřívu koně - lehčí výstup na stejnojmennou horu, Rododendronovou stezkou se dostaneme k vodopádům.

12. - 13.den

Tradiční přístavní město Hoi An - plavba sampanovými čluny po řece Thu Bon, symbol města most Chua Cau, pagoda Chic Thanh z roku 1454, chrámové ruiny národního symbolu My Son, možnost zapůjčení kol nebo motorek na výlet za sladkým nicneděláním na pláž Cua Dai.

14. - 15.den

Někdejší frontové město Quang Ngai, Truong Luy – velká čínská zeď Vietnamu, pagoda Long Kahn Měděný Buddha, cestovním ruchem nedotčena náhorní plošina Kon-Tum - návštěva horských komunit Bahnar a Jarai.

16. - 17.den

Buon Ma Thuot – to jsou kávové plantáže, vyjížďky na slonech horskou džunglí, plavba po jezeře Lac v kanoích z vydlabaných kmenů stromů, dlouhé domy horského kmene M'nongů, kouřící vodopád Dray Sap a Gia Long, národní park Yok Don, letní sídlo posledního císaře Bao Dai, pagoda Lam Ty Ni.

18.den

Saigon – Ho Chi Minh City město vietnamského poloboha, Prezidentský palác, katedrála 'bazilika' Notre Dame, War Rememnants muzeum- jen pro opravdu otrlé, česká hospoda, noční život v největším a nejrušnějším městě Vietnamu.

19.den

Poslední den strávíme plavbou po romantických ramenech v deltě Mekongu, navštívíme ostrovy, kde se vaří karamel, v Soc Trangu nevynecháme nejznámější pagodu této provincie Doi pagoda , nebo-li Netopýří pagoda, pod jejíž střechou žije přes 10tis. netopýrů, někteří dokonce i s metrovým rozpětím křídel, uvidíme tradiční vietnamské lodě, mířící do ústí Devíti draků.

20.den

Letecký přesun do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.