Vietnam a Kambodža

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam, Kambodža
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 72 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Toužíte nahlédnout do tajemných zákoutí Angkoru, jednoho z největších chrámových komplexů na světě? Strávit romantickou noc v zátoce Halong, kde se kdysi dávno měl podle pověstí zanořit drak? Spatřit slavné vodní loutkové divadlo či ochutnat pravé vietnamské závitky? Během této cesty toho stihneme ještě mnohem více. Kromě pěti míst ze seznamu UNESCO navštívíme honosné císařské paláce i chrámy určené prostému lidu. Bohémskou atmosféru okusíme v Hoi Anu, o něco těsněji nám bude v podzemních tunelech Cu Chi. A že jste neslyšeli o koupání v Kambodži? Nechte se příjemně překvapit!Velikost skupiny:8–18 účastníkůKlima:Klima v jihovýchodní Asii je poměrně složitá záležitost (střídavá protiběžná období monzunů v pevninské a ostrovní části) a mezi jednotlivými oblastmi jsou tak poměrně značné rozdíly. Pro tento zájezd jsou klimaticky vhodné všechny vypsané termíny – vždy jsou po trase místa, kde je počasí ideální, a místa, kde je o něco horší sezóna.Podrobnosti o počasí v květnu.Naše doporučení: Záložka Něco navíc:Stavba Angkor Watu byla inspirována hinduistickými mýty – v tomto případě legendou o stloukání oceánu mléka v dobách, kdy ještě bohové byli smrtelní. Jako "kvedlačka" při výrobě nektaru nesmrtelnosti sloužila hora Méru, kterou symbolizují právě vysoké věže chrámu.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Hanoj: přílet, ubytování a seznámení se starým městem – chrám Ngoc Son s dřevěným mostem Jitřních paprsků, Hoan Kiem – jezero Navráceného meče s Želví věží; večer představení věhlasného vodního loutkového divadla.

3. den

Halong : zátoka Zanořujícího se draka s více než dvěma tisíci vápencových homolí tyčících se z vod Tonkinského zálivu – plavba zátokou s možností koupání (dle počasí), návštěva "plovoucích vesnic" místních rybářů, nezapomenutelný nocleh na lodi.

4. den

Halong – Hanoj: pokračování plavby zátokou, návštěva jeskyně Zázraků; návrat do Hanoje a noční lehátkový vlak.

5. den

Hue : bývalé hl. m. nazývané "městem harmonie", sídlo posledních vietnamských císařů – rozsáhlé hrobky císařů dynastie Nguyen.

6. den

Hue: prohlídka areálu císařského paláce, tzv. Zakázaného města se síní Nejvyšší harmonie, pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky.

7. den

Hue – Hoi An : přejezd do Hoi Anu, procházka uličkami starého města – japonský krytý most z 16. stol., ukázkové shromažďovací domy čínských kongregací.

8. den

Hoi An – Saigon: výlet do My Sonu , někdejšího náboženského centra království Čampa – jedinečný komplex pozůstatků hinduistických chrámů ze 4.–13. stol.; přelet do Saigonu.

9. den

Saigon (Ho Či Minovo město): výlet do tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných za vietnamské války; Saigon – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, katedrála Notre Dame).

10. den

Saigon – Siem Reap: přelet do Kambodži a ubytování; večer khmerské taneční vystoupení s ochutnávkou místních specialit.

11. den

Angkor : celodenní prohlídka nejrozsáhlejšího archeologického komplexu na světě – khmérské chrámy Angkor Wat, Bayon, Ta Prohm, Sloní terasa ad.; neopakovatelný západ slunce nad chrámy Angkoru.

12. den

Siem Reap: dokončení prohlídky areálu Angkoru – nejpropracovanější chrám Banteay Srei; výlet na jezero Tonle a plovoucí vesnice.

13. den

Siem Reap – Phnom Penh: celodenní přejezd kambodžským venkovem do královského města Phnom Penhu.

14.–15. den

Phnom Penh – Praha: prohlídka města – Královský palác se Stříbrnou pagodou s 5000 stříbrnými dlaždicemi, Národní muzeum se sbírkami angkorských soch; odpoledne odlet domů, přílet do ČR 15. den. PRODLOUŽENÍ U MOŘE V SIHANOUKVILLE:

14. den

Phnom Penh – Sihanoukville: odpoledne odjezd do plážového centra Kambodži.

15.–16. den

Sihanoukville: dvoudenní odpočinek na plážíchThajského zálivu – možnost masáží nebo vodních sportů.

17.–18. den

Sihanoukville – Praha: návrat do Phnom Penhu a odlet domů, přílet do ČR 18. den.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.