Vietnam - od Saigonu po Hanoi

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam, Centrální pobřeží, Hue
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 55 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Saigon – delta řeky Mekong - Co Chi tunely -
císařské město Hue - Hoi An-Hanoi -
Halong bay - plavba na lodi

Popis stravování

další jídlo dle programu

Popis ubytování

v Hanoi 3*

Program zájezdu

1. den

- odlet z Prahy s jedním mezipřistáním

2. den

- po příletu na letiště v Saigonu setkání s průvodcem, poté transfer do hotelu. Ubytování po 14:00. Nocleh v Saigonu.

3. den

– SAIGON – CU CHI – PŮLDENNÍ CITY TOUR) - ráno po snídani prohlídka tunelů Cu Chi. Tyto tunely jsou dlouhé asi 200 km a byly důležitým územím VietCong (Národní fronta osvobození Jižního Vietnamu) během americké války. Tyto podzemní sítě kopány holýma rukama spojovaly velitelská pracoviště, nemocnice a sklad zbraní. Pak cesta zpět do Saigonu a prohlídka města- pošty a katedrály Notre Dame, kolem ozdobné radnice a staré opery. Navštívíme Palác sjednocení, který byl dříve palácem prezidenta Jižního Vietnamu. Dále navštívíme Válečné muzeum a nakonec na nákupy v Ben Thanu. Nocleh v Saigonu.

4. den

(SAIGON – MY THO – SAIGON )- odjezd z hotelu po snídani v 8 hodin ráno. Plavba po řece Mekong, kde uvidíme plovoucí trhy. Poplujeme do oblasti 4 ostrovů – Draka, Fénixe, Želvy a Jednorožce. Navštívíme ostrov jednorožce s farmami tropického ovoce. Užijeme si sezónní ovoce a poslechneme si jižní tradiční hudbu v podání místních obyvatel. Navštívíme kokosové cukrové dílny a ochutnáme čerstvé cukrovinky. Pojedeme na koňském povoze kolem venkova. Potom přijedeme na včelí farmu a užijeme si medový čaj. Proplujeme kanálem Vam Chua na veslici. Oběd si dáme v místní restauraci a poté se vrátíme zpět do Saigonu. Nocleh v Saigonu.

5. den

(SAIGON – HUE) - po snídani transfer na letiště a odlet do Hue. Po příletu setkání s naším průvodcem a řidičem. Poté transfer do hotelu na ubytování. Nocleh v Hue.

6. den

(CELODENNÍ NÁVŠTĚVA MĚSTA HUE) - po snídani odjezd k návštěvě královské citadely, ze které dynastie Nguyen vládla v letech 1802 – 1945. Potom krátký přejezd podél Parfémové řeky do Thien Mu pagody, nejstarší a nejlépe umístěné buddhistické pagody. Vyhlídka a fotografování a odjezd zpátky na trh Dong Ba, kde můžeme pozorovat místního denní život. Odpoledne navštívíme 2 z 6 královských hrobek. Tu Duc a Khai Dinh Na cestě zpátky zastavíme ve vesnici, kde nám místní obyvatelé ukážou, jak vyrobit kuželovitá kadidla. Návrat do Hue, volný program na trhu Dong Ba a ochutnávka speciálních jídel v místních restauracích. Nocleh v Hue.

7. den

(HUE – HOI AN) - po snídani odjezd do Hoi An. Procházka tímto krásným historickým přístavním městem a navštívíme 400 let starý japonský most, 300 let starý čínský chrám, 200 let starý japonský dům bývalých obchodníků, místní trh s rybami. Ve městě jsou četné krejčovské obchody, kde si můžeme koupit nebo nechat ušít oblečení na zakázku. Nocleh v Hoi An.

8. den

(DANANG – HANOI - prohlídka města) - Po snídani transfer na letiště v Danangu a let do Hanoje. Prohlídku začneme u Ho Chi Minhova mausolea,paláce,který zahrnuje dům Ho Chi Minha na kůlech a záhadnou dřevěnou pagodu One Pillar. Poté zamíříme do konfuciánského Chrámu literatury, který je sérií zděných nádvoří končících ladnými branami. Poté transfer na návštěvu jezera Hoan Kiem (Jezero meče) a chrámu Ngoc Son s mostem Svítání. Navštívíme Muzeum etnologie, na výstavě nahlédneme do úžasné etnické rozmanitosti Vietnamu. Poté pojedeme na rikše kolem staré čtvrti, která je fascinující oblastí úzkých uliček. Nocleh v Hanoji.

9. den

(HANOI – HALONG – PŘESPÁNÍ NA DŽUNCE) - snídaně v hotelu. Cesta do zátoky Halong po silnici přes deltu červené řeky. Projedeme venkovskými krajinami. Po nalodění a uvítacím přípitku ochutnáme čerstvě chycené mořské plody k obědu, budeme plout kolem úžasně tvarovaných skalisek a budeme moct vyjít na jednu ze skal a užít si malebný výhled na zátoku Halong při sledování západu slunce. Nocleh na lodi. Pozn. program na lodi může být ovlivněn počasím

10. den

(HALONG – HANOI – WATER PUPPET SHOW) - snídaně na lodi. Užijeme si krásný ranní pohled na záliv a dech beroucí krásu skalisek stoupajících z vod zálivu. Budeme mít chvíli čas se vykoupat, než odjedeme zpět do přístavu. Návrat zpět do Hanoje a večer shlédneme vodní loutkové divadlo v Thang Long. Nocleh v Hanoji.

11. den

( PROHLÍDKA MĚSTA HANOI) - po snídani volný den v Hanoji. Nocleh.

12. den

(ODLET Z HANOE) - po snídani transfer na letiště a odlet domů, večer přílet do Prahy s jedním mezipřistáním   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.