Za přírodou a lidmi Indočíny

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Vietnam, Laos
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 76 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jihovýchodní Asie patří mezi etnicky a nábožensky nejpestřejší oblasti světa a pro horské oblasti to platí dvojnásob. Žijí zde představitelé tzv. horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Vypravíme se za Bílými Thajci, Hmongy, obyvateli etnik Khmu či Akha a dalšími, které doposud snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Navštívíme méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny a zastavíme se i ve starobylých městech Hanoji a Luang Phrabangu. Tady všude nás bude provázet nádherná příroda, pohnutá historie i přátelská povaha obyvatel tohoto krásného koutu světa.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Hanoj: přílet; staré město – chrám Ngoc Son s dřevěným Mostem jitřních paprsků, Hoan Kiem – jezero Navráceného meče s Želví věží; vodní loutkové divadlo, možnost projížďky rikšami uličkami staré Hanoje.

3. den

Hanoj: dokončení prohlídky – Chrám písemnictví, Pagoda na jediném sloupu, mauzoleum Ho Či Mina, Etnologické muzeum; noční lehátkový vlak.

4. den

Sapa – horské městečko na úpatí nejvyšší hory Vietnamu Fansipan (3143 m): nenáročný treking v nádherném horském prostředí – malebné rýžové terasy a příslušníci četných etnických menšin.

5. den

Sapa: vietnamsko-čínské pohraničí, návštěva venkovského trhu – nepřeberné množství zboží, místní "horské" etnické menšiny v pestrém tradičním oblečení.

6. den

Bac Ha – Hoang Su Phi: nádherné scenérie hor severního Vietnamu – rýžová políčka, čajové plantáže a vesničky Květinových Hmongů, Tajů a dalších.  

7. den

Hoang Su Phi – Yen Minh: krásné výhledy na horské vrcholky, návštěva místní vesnice, scénický průsmyk Quan Ba.

8. den

Yen Minh – Meo Vac: připomínka historie obchodu s opiem – palác rodiny Vuong, starobylé uličky a trh ve vesnici Dong Van, fantastické scenérie průsmyku Ma Pi Leng.

9. den

Meo Vac – NP Ba Be: etnologické muzeum; NP Ba Be – jedna z nejkrásnějších oblastí Vietnamu – množství unikátní fauny a flóry, vesničky domorodých etnik, četné jeskyně vzniklé působením vody.

10. den

Ba Be – Hanoj: projížďka lodí v krásném prostředí řeky Nang – návštěva jeskyně Puong a vodopádu Dau Dang; večerní návrat do Hanoje.

11. den

Hanoj – Luang Phrabang : přelet do Laosu – toulky někdejším královským městem s mnoha buddhistickými chrámy, dochovalou koloniální architekturou a úžasnou atmosférou; barvitý večerní trh.

12. den

Luang Phrabang – Phonsavan: krajina vápencových skal, týkových plantáží a políček rýže a zeleniny – výlet k vodopádům s možností koupání; pokračování do Phonsavanu.

13. den

Phonsavan – Vang Vieng: Planina džbánů s až 2000 let starými kamennými nádobami – jedno z nejtajemnějších míst JV Asie, ruiny někdejšího hlavního města v Xieng Khuang; pokračování hornatou krajinou s krásnými výhledy do Vang Viengu.

14. den

Vang Vieng: odpočinek v krásné krajině mohutných skalních masivů – nenáročná plavba na kajacích, možnost půjčení kol či návštěvy jeskyní.

15. den

Vang Vieng – Vientiane: přesun do hlavního města Laosu – chrám Wat Si Saket s tisici sošek Buddhy, symbol Laosu zlatá stúpa That Luang, pozůstatek koloniální minulosti – vítězný oblouk Patuxai.

16. den

Vientiane: celodenní výlet do NP Phou Khao Khouay – oblast známá výskytem orchidejí, mnoha druhy ptactva, krásná oblast málo zasažená působením člověka.

17.–18. den

Vientiane – Praha: odlet přes Hanoj nebo Bangkok zpět domů, přílet do ČR 18. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.